Хоча керівники часто асоціюються з упевненістю в собі, яка межує з апломбом, дослідники виявили зовсім протилежне: найефективніші боси – скромні та воліють не привертати до себе зайвої уваги.
За словами Сью Шеленбаргер, засновниці компанії Shellenbarger, яка і проводила дослідження, скромність є основною якістю лідерів, які надихають підлеглих на роботу, навчання і підвищують продуктивність у своїх командах.
«Скромні люди зазвичай усвідомлюють свої слабкості, прагнуть стати краще, оцінити сильні сторони інших і зосередитися на цілях, що виходять за рамки власних інтересів», – пояснила Сью.
Під час дослідження компанія Shellenbarger дійшла висновків, що команди зі скромними та сумирними лідерами:
- виконують свою роботу якісніше, ніж команди, чиї лідери привертають до себе більше уваги;
- краще досягають згоди і разом працюють над усіма проблемами;
- мають менший розрив в оплаті праці керівника та його підлеглих.
Якщо ви вважаєте скромність ознакою слабкості, зрозумійте – бути скромним не означає бути невпевненим у собі нездатним захищати власні точки зору чи інтереси. Навпаки – такі люди внутрішньо набагато сильніші і краще контролюють себе.
10 ознак скромного керівника
1) Вони слухають
Скромний керівник уважно слухає своїх підлеглих і ставить питання не з метою переграти чи знецінити, а з метою зрозуміти співрозмовника.
2) Вони знають свої слабкі сторони
Скромні люди знають, що ніхто не ідеальний. Вони визнають, що справжня сила виникає внаслідок виявлення слабких сторін та їх поліпшення.
3) Вони відповідально працюють
Скромний бос завжди готовий засукати рукави і приєднатися до брудної роботи.
4) Вони хвалять інших
Багато керівників хвалять себе або власні досягнення, стримано реагуючи на чужий успіх. Скромні люди визнають досягнення інших і допомагають їм почувати себе цінними.
5) Вони адекватно реагують на фідбек
Самовпевнений бос ненавидіть критику, навіть конструктивну, та ігнорує зауваження. Скромні керівники, навпаки, чекають відгуків від своєї команди, демонструючи свою небайдужість.
6) Вони допомагають працівникам розвиватись
Самозакохані керівники використовують людей. А коли підлеглі перестають бути потрібними, їх просто відштовхують або звільняють. Дійсно ефективні менеджери інвестують у своїх працівників. Замість стримувати їх заради власної користі, вони підтримують їх і допомагають у досягненні поставлених цілей.
7) Вони просять допомоги
Скромні люди розуміють, що не можуть робити все самі. Добровільно звертаючись за допомогою, вони користуються сильними сторонами та досвідом інших людей і надихають інших робити так само.
8) Вони ставлять команду на перше місце
Погані менеджери вважають, що всі успіхи досягаються завдяки їм, і завжди перебільшують свою роль. Скромні менеджери завжди віддають команді належне.
9) Вони дотримують слова
Егоїсти погодяться на будь-що, якщо це здасться їм вигідним. Однак коли ситуація складається не найкращим чином, вони забувають про власні слова й рішення. Скромні люди дотримують своїх зобов’язань, не дивлячись на обставини.
10) Вони вміють вибачатися
Зухвалий бос ніколи не принесе вибачень та шукати того, на кого можна перекласти провину. Скромні менеджери – інші. Замість того щоб виправдовуватись, вони готові визнати свої помилки.
Джерело: Inc
Дякуємо!
Тепер редактори знають.