fbpx

Дискримінація на роботі і не тільки: історії українців

Редакція Пт., 12.06.20 Новини

Видання НВ запустило анонімне онлайн-опитування, присвячене дискримінації, і вже опублікувало 15 найбільш показових історій. На жаль, чимало з них стосуються дискримінації на роботі.

Про дослідження


Мета онлайн-опитування про дискримінацію — дізнатися, чи стикаються мешканці України з дискримінацією за віком, статтю, станом здоров’я та іншими ознаками і у яких сферах життя це відбувається найчастіше. Кожен бажаючий може заповнити анонімну форму та поділитися власним досвідом.


За якими ознаками дискримінують на роботі


Перші історії читачів вже опублікували окремим матеріалом: з 15 опублікованих історій 7 стосуються проявів дискримінації на робочому місці та під час працевлаштування.

Читачі і читачки розповіли, як їх дискримінують через заїкання, сексуальну орієнтацію, вік та стать.

Я дівчина і перебуваю у стосунках із дівчиною. Так вийшло, що на одній із моїх робіт про це дізнались інші працівниці. Компанія декларувала своє ЛГБТ-френдлі ставлення, але від колег було дуже багато пасивної агресії, оціночних суджень, розповідей в стилі: «Мужика тобі нормального треба». Потім приїхала співробітниця з перевіркою із Києва. Вона дозволяла собі переходити на особисте, ображати і обзивати мене. Тож я не витримала і звільнилась.

Розповідають також про випадки, коли незаміжні жінки без дітей були вимушені працювати понаднормово та виконувати більший об’єм обов’язків порівняно з колегами, які мають родину. Жінкам старшого віку теж не легше: вони відчувають дискримінацію через вік. 

Я жінка, мені 53 роки, стаж роботи на попередній керівній посаді — 11 років. Мене перевели на іншу роботу без моєї згоди, бо моє місце знадобилося молодшій жінці, яку я ще мала повністю навчити. В результаті, я отримала незручне місце розташування, погано облаштоване робоче місце у непристосованому приміщенні, перспектива роботи без підвищення заробітної плати та відсутність будь-яких бонусів та пільг.

Випадки дискримінації чоловіків теж описані: 25-річний хлопець розповідає, що йому складно отримати бажану посаду, бо роботодавці віддають перевагу більш «дорослим» кандидатам.

На яку з керівних посад би я не пробувався, мені відмовляють, навіть, якщо я відповідаю усім вимогам. Я часто чув фразу: «Ти ж ще молодий, тобі потрібно набиратися досвіду. Треба трохи потерпіти низьку зарплату, нецікаву роботу, щоб потім могти працювати на престижних посадах».

Якщо ви теж стикалися з дискримінацією і бажаєте поділитися власним досвідом, це можна зробити за посиланням

Джерело: НВ

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: