У середньому фахівець із кібербезпеки може розраховувати на $85 000 на рік.
Дослідження (ISC) ² – міжнародної некомерційної організації, яка спеціалізується на сертифікації фахівців з інформаційної безпеки, показало, що питання власної кібербезпеки та захисту інформації викликає найбільше занепокоєння у представників бізнесу.
У дослідженні взяли участь 1500 представників IT-галузі з різних країн. Майже половина респондентів (49%) планують у найближчий рік найняти більше фахівців для захисту своїх даних і мереж, тоді як 39% залишать все як є.
Опитування показало, що найбільший дефіцит фахівців з кібербезпеки – у Тихоокеанському регіоні, куди входять США і Китай (2,15 млн.). У Європі – 498 000 вакансій у цій сфері, в Африці та на Близькому Сході – 142 000, у Латинській Америці – 136 000.
Дефіцит фахівців у сфері кібербезпеки призвів до зниження якості робочої сили. Згідно з результатами дослідження, 37% роботодавців незадоволені низькою підготовкою фахівців у цій галузі.
Кого роботодавці хочуть бачити на посаді фахівця з кібербезпеки
Найціннішими для 49% роботодавців є співробітники, які раніше вже працювали у сфері кібербезпеки. 47% дивляться в першу чергу на навички претендентів, для 43% важлива наявність професійних сертифікатів, для 41% – наявність диплома про релевантну вищу освіту.
У порівнянні з іншими IT-галузями, у сфері кібербезпеки активно працюють молоді люди (35% – мілленіали) і жінки (24%). На думку дослідників, це пов’язано з тим, що у кібербезпеку йдуть люди з прогресивними поглядами.
Сфера кібербезпеки також приваблює айтішників високими зарплатами. У середньому фахівець з інформаційної безпеки може розраховувати на $85 000 на рік. При цьому визнані мастодонти отримують, як правило, більше $88 000, тоді як новачки – щонайменше $67 000.
Джерело: ITC
Фото: кадр із серіалу «Містер Робот»