Генеральний секретар Британського конгресу тред-юніонів Френсіс О’Грейді закликала компанії максимально використати силу сучасних технологій, щоб розвантажити працівників і скоротити робочий тиждень, повідомляє The Guardian.
Таку заяву голова профспілок Великобританії зробила під час свого виступу у Манчестері на честь 150-річчя Британського конгресу тред-юніонів:
«У ХІХ столітті профспілки виступили за 8-годинний робочий день. У ХХ столітті ми вибороли право на дводенні вихідні та оплачувану відпустку. Я вірю, що у ХХІ столітті ми можемо розраховувати на впровадження 4-денного робочого тижня без зменшення зарплати. Настав час використати всі можливості нових технологій не лише, щоб збагачувати керівників корпорації, але й щоб покращити умови праці».
У своєму звіті Британський конгрес тред-юніонів наголошує, що після Другої світової війни економісти передбачали, що до цього часу ми взагалі будемо працювати приблизно 15 годин на тиждень. А замість цього технології зробили наше робоче життя ще більш інтенсивним і сформували культуру, яка передбачає, що ми завжди на зв’язку і готові до роботи.
Згідно зі звітом, у Великобританії 1.4 мільйона людей працюють 7 днів на тиждень, а 3.3 мільйони людей працюють більше 45 годин на тиждень. Результати опитування також виявили, що стрес і тривалість робочого дня – це те, над чим найчастіше задумуються працівники, крім, звісно, зарплати.
А як із перепрацюваннями в Україні?
В Україні з надмірною тривалістю робочого дня й тижня теж проблеми. Згідно з результатами минулорічного опитування кадрового порталу HeadHunter, 54% українців регулярно затримуються після роботи, а 40% працюють довше, ніж 8 годин на день, кілька разів на тиждень. При цьому тільки 8% опитаних отримують грошову компенсацію за перепрацювання. Ще 9% – мають можливість взяти відгул за понаднормову роботу. Інші 80% перепрацьовують за спасибі.
Джерело: The Guardian
Читайте також у рубриці «Новини»: 6 способів зменшити стрес на роботі.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.