У Європі та США все частіше лунають заклики про впровадження чотириденного робочого тижня, тоді як у Китаї, навпаки, практикують 996 – робочий графік з 9-ої до 9-ої шість днів на тиждень, пише AIN.
Сьогодні Китай – одна з найтехнологічніших країн світу. За даними Hurun Report, у 2018 році у Китаї кожні три дні народжувався єдиноріг – компанія вартістю більше $1 млрд. Китайський уряд постійно інвестує в IT-сферу і всіляко підтримує галузь.
Однак технологічним дивом Китай завдячує не лише державній підтримці, а й самовідданості і працьовитості власників компаній і їхніх співробітників. Наприклад, інтернет-компанія Youzan перейшла на графік 996 – у ній працюють з 9-ої до 9-ої шість днів на тиждень.
За словами анонімного працівника Youzan, на щорічному корпоративному зібранні співробітників заохочували працювати більше кожен день, а пропозицію не розділяти роботу й особисте життя навіть закріпили у статуті компанії.
Наскільки це розповсюджено?
Youzan – не єдина компанія, яка практикує екстремальний робочий графік. Наприклад, засновник Huawei Рен Чженфей одного разу переконав виконавчого директора Лі Южуо розлучитися, коли той поскаржився, що не може приділяти родині достатньо уваги через скажені перенавантаження.
Екс-працівник Я Цзи підтвердив, що зазвичай працював в офісі Huawei майже до ночі – з 9:30 до 22, а іноді й довше, оскільки потрібно було закрити багато завдань.
А ось у в офісі компанії NetEase працівники не тільки працюють, а й… живуть.
«Їжа безкоштовна. Тим, хто працює понаднормово, надається гуртожиток», – розповіла одна з екс-співробітниць. Більшість її колег постійно були виснажені і не мали ніякого особистого життя.
Джерело: AIN
У Швеції відкриють вакансію для людини, яка нічого не буде робити