Попри те що у 2023 році найм IT-фахівців в Україні знизився на 13%, компанії продовжують брати на роботу нових працівників. Кого саме наразі бракує IT-галузі, дослідили в одній з найбільших IT-компаній України GlobalLogic. Ділимося даними.
Як зазначають у компанії, попит і пропозиція в IT-секторі зберігаються, незважаючи на виклики воєнного часу. У GlobalLogic проаналізували внутрішні потреби в залученні талантів (наразі тут відкрито близько 200 вакансій) і склали рейтинг фахівців, яких цьогоріч найчастіше шукають в Україні та регіоні EMEA (Europe, the Middle East and Africa).
За даними рекрутерів GlobalLogic, ринок найбільше потребує middle+ фахівців, причому тих, які розуміються в нішевих технологіях. Ідеться про вміння працювати з QNX, Kotlin, Python. Також активно шукають фахівців для роботи за напрямами Automotive (AUTOSAR) та DevOps.
Початківцям варто звернути увагу на перспективний напрям Embedded — розробку вбудованого програмного забезпечення.
- За кількістю відкритих на сьогодні вакансій, найзатребуванішими в Україні є кандидати на позиції QA Automation, DevOps та JavaScript-спеціалісти.
- Для регіону EMEA це — AUTOSAR, C/Embedded, DevOps, C++ тощо.
А ось попит на спеціалістів популярних напрямів, як-от інженери Java та .Net, останнім часом знизився.
«Очевидний тренд — падіння попиту на інженерів Java та .Net. Якщо запит є, він має певні особливості, специфічні фреймворки. Фахівці, які мають досвід у нішевих технологіях або ж актуальну індустріальну спеціалізацію, мають перевагу в ситуаціях, коли загальна кількість відкритих позицій залишається невеликою», — Юлія Шмуля, директорка з рекрутингу IT-компанії GlobalLogic.
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Мінцифри запускає цифровий рекрутинг через «Дію»
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
В Україні хочуть створити аналог Upwork для айтівців
200 українок отримають до $8000 на розвиток власної справи
Які бенефіти пропонують своїм працівникам роботодавці: кейси 5 компаній