fbpx

Італієць закінчив університет у 96 років

Редакція Чт., 06.08.20 Новини

Джузеппе Патерно отримав ступінь бакалавра філософії в університеті Палермо і став найстаршим випускником в країні. Не став на заваді навіть карантин і необхідність опанувати сучасні технології та дистанційне навчання! 

Коли ти дитина з бідної сицилійської багатодітної родини, а надворі 1930-ті роки, то нічого у твоєму житті не сприяє тому, щоб отримати вищу освіту. Втім, якщо людина по-справжньому вмотивована, то ніколи не пізно здійснити мрію. Навіть у майже 100 років. 


Вечірня школа у 30 і мрії про університет


Джузеппе Патерно — ветеран ІІ Світової війни і колишній залізничник. Війна і бідність не дозволили йому здобути освіту у молодості. Джузеппе був старшою дитиною в родині, мав ще 7 братів та сестер, і ще у дитинстві почав працювати, допомагаючи батькові на пивоварні в Палермо. З 1943 року був на військовій службі телеграфістом в Трапані. Після війни влаштувався на роботу у державну залізничну службу. 

Я не захоплювався своєю роботою, але вибору не мав: до того часу я вже був одружений і утримувати власну родину. Але у мене було величезне бажання зануритися в книги, читати та вчитися.

У 31 рік Джузеппе Патерно закінчив вечірню школу і отримав спеціальність геодезиста. Але мрії про університетський ступінь не полишали його.


Домашні завдання на друкарській машинці і перехід в онлайн


Врешті-решт у 2017 році Патерно записався на кафедру філософії університету в Палермо.

Я прокидався о 7 і починав вчитися. Для виконання завдань використовував стару друкарську машинку. Вдень я спав, проте ввечері знову сідав за навчання до пізньої ночі. Сусіди запитували, навіщо мені це все у моєму віці. Вони не могли зрозуміти, наскільки незалежно від віку важливо втілювати мрії в життя.

Пандемія Covid-19 поставила під загрозу випуск з університету, але заради омріяного диплому італієць освоїв онлайн технології та дистанційне навчання. 

Син Джузеппе боявся за здоров’я батька, просив його відкласти іспити і повернутися до навчання восени. Але той ще більше боявся не дожити до осені і так і не здійснити свою мрію. 

Минулої п’ятниці Джузеппе Патерно отримав диплом бакалавра з відзнакою і назвав цей день одним з найщасливіших у своєму житті. Єдине, про що шкодував найстарший у Італії випускник вишу — що його дружина не дожила до цього дня.

Мріяти Джузеппе не перестав. Зараз він замислюється над вступом у магістратуру. 

Моя мати дожила до 100 років. Якщо цифри і генетика на моєму боці, то у мене ще чотири роки.

Джерело: The Guardian

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: