Фахівці порталу hh.ua | grc проаналізували вакансії і резюме на сайті HeadHunter, опубліковані з січня по вересень 2019 року, і виявилизв’язок між рівнем англійської у кандидатів та зарплатою.
Вимоги роботодавців до знання англійської мови
Знання англійської найбільше потрібні у галузі IT і телекомунікацій. На другому й третьому місці — сфери продажів і маркетингу.
Для 18% вакансій кандидату достатньо володіти англійською на рівні Intermediate, ще для 18% — на рівні Upper-Intermediate, а для 30% — на рівні Advanced/Fluent. Взагалі без вимог до рівня англійської зафіксовано 34% вакансій.
При цьому контраст між оплатою праці на роботі без вимог до знання англійської мови та з ними вражає. Згідно з дослідженням, фахівцю з рівнем Advanced пропонують на 125% більшу зарплату, ніж кандидатам на вакансії без вимог до володіння англійської.
Основні факти про рівень англійської у пошукачів
Більшість українців, які шукають роботу на HeadHunter, відзначає у себе високий рівень володіння англійською: 34% володіють англійською на рівні С2 (Proficiency), 18% — на рівні С1 (Advanced).
Цікаво, що у 2017 році (остання актуальна статистика) середні показники результатів українців з тестів IELTS та TOEFL склали, відповідно, 6.48 балів (B2) та 84 бали (B2). Виходить, результати мовних іспитів відрізняються від того, як пошукачі оцінюють власні знання.
Англійська мова стає усе більш популярною і важливою в Україні. Міністерство освіти і науки навіть затвердило Концепцію розвитку англійської мови в університетах: з 2023 року для вступу на бакалаврат потрібно буде підтвердити рівень B1 або кращий.
Сподіваємось, що скоро 100% українців будуть знати англійську на високому рівні, а роботодавці цінуватимуть їхню працю ще більше.
Джерело: hh.ua | grc
Дякуємо!
Тепер редактори знають.