fbpx

Навіщо дивитися фільми і серіали англійською та як робити це правильно

Ірина Смещук Пт., 10.05.19 Прокрастинація

Ірина Смещук, директор школи Speaker English School, радить, як правильно дивитися фільми і серіали англійською в оригіналі, щоб отримати з цього максимальну користь і прокачати знання іноземної мови.

Зараз тільки й чути про те, що всі навколо переводять гаджети на англійську мову, дивляться фільми, слухають подкасти і лекції в оригіналі. А все для чого? Щоб, наскільки це можливо, зануритися в мовне середовище і вдосконалювати свою англійську.


Чим корисний перегляд фільмів в оригіналі?


По-перше, і це найголовніше — ви покращуєте сприйняття мови на слух, той самий listening, який всіх так лякає. Ви слухаєте інтонацію, ритм, вимову, звикаєте до англійської мови і вчитеся її розуміти. Ви поступово звикаєте до високої швидкості мовлення і великої кількості незнайомих слів.

По-друге, ви поповнюєте словниковий запас. Коли ви дивитеся фільм, і вам кілька разів зустрічається одне і те ж нове слово — ви шукаєте його переклад, воно повторюється знову, і ви його запам’ятовуєте. Вчити слова найкраще в контексті, а в фільмі контекст вже створений, тому вам легше його запам’ятати. Ще один ідеальний варіант запам’ятати нове слово — коли на ньому зав’язано розуміння цілої ситуації і, дізнаючись його значення, ви розумієте ланцюжок подій.

По-третє, ви покращуєте вимову. Навіть якщо ви не повторюєте кожне слово за героями, ви все одно покращуєте вимову. Адже ви слухаєте і запам’ятовуєте, як слово вимовляється правильно (з яким наголосом та інтонацією), а потім і самі починаєте правильно використовувати його.

Нарешті, ви мотивуєте себе далі вивчати англійську. Адже коли ви дивитеся улюблений фільм в оригіналі і все розумієте, включається справжній інтерес і бажання знати більше.


Де дивитися фільми і серіали англійською


netflix.com — джерело найрізноманітніших фільмів з субтитрами і без різними мовами.

english-films.com — пропонує величезну кількість фільмів, серіалів, мультфільмів, тв-шоу і т.д;

ororo.tv — серіали, фільми, передачі, лекції з можливістю перекладати цілі репліки під час перегляду і складати свій власний словник.

show-english.com — серіали, фільми, кліпи зі вбудованим перекладачем і тренінгами для вивчення незнайомих слів.

lelang.ru — тут можна не тільки дивитися фільми англійською, а й вивчати мову в цілому.


Як правильно дивитися фільми і серіали в оригіналі


Це можуть бути як навчальні фільми (де вказують рівень, додають субтитри і іноді під відео дають завдання, щоб перевірити, наскільки добре ви зрозуміли сенс, слова, конструкції і т.д.), так і абсолютно будь-які фільми з субтитрами або без.

1. Вибирайте фільми і серіали згідно зі своїм рівнем

Beginner: серіал Extr @, фільм Mulholland Drive, мультфільм Gogo Loves English, передача Here & There (цікаві факти про різні країни).

Pre-Intermediate: серіали The Flatmates (навчальний серіал від BBC), Alf, Desperate Housewives, фільми Runaway Bride, The Others, Whiplash, мультфільм The Lion King.

Intermediate: фільми The Calling, The Terminal, A Most Violent Year, American Beauty, мультфільм Mary and Max, серіали Friends, The Simpsons + TED Talks.

Upper-Intermediate: серіали Game of Thrones, Sex and the City, Downton Abbey, фільми Meet the Parents, Rat Race, Shallow Hal.

Advanced: фільми The Social Network, Pirates of the Caribbean, Mr. Deeds і т.д.

Лайфхак: якщо ви новачок, то для тренування listening comprehension (сприйняття на слух), краще вибирати фільм, який ви вже бачили і добре розумієте сюжет. Якщо ви НЕ новачок в англійській — просто вибирайте будь-який фільм і вперед!

2. Дивіться відео без субтитрів

Це важливо для того, щоб ви слухали мовлення і не відволікалися на читання, оскільки наш мозок здатний виконувати одну дію за одиницю часу, тобто тільки читати або тільки слухати. Одночасно слухати і читати мозок не здатний.

3. Не перекладайте кожну фразу

Навіть якщо ви не розумієте, про що мова, покладайтеся на відеоряд, який в цьому сильно допомагає, і будуйте асоціації.

4. Дивіться фільм кілька разів

Подивившись фільм без субтитрів, подивіться його ще раз, але вже з титрами і блокнотом, щоб виписати незнайомі фрази і слова. Вивчайте їх і тренуйтеся використовувати (складайте з ними речення, діалоги, ситуації і промовляйте все вголос). Через кілька днів, коли вивчите слова, подивіться відео знову і порівняйте.

І головне — вибирайте цікаві фільми, щоб їх хотілося дивитися і переглядати 🙂

Все це допоможе вам вивчати або вдосконалювати свою англійську. І повірте, почувши одного разу голос героїв, їх живу мову, ви більше не захочете повертатися до дубляжу!

Читайте також

2 в 1: як прокачувати англійську та водночас розвивати soft skills?

Як вивчати англійські слова? 7 ефективних методів

11 фанових способів вивчати англійську мову

Шукаєте роботу?

Маємо багато вакансій в крутих українських та міжнародних компаніях!

Вакансії

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: