Якщо ви вирішили цього року прокачати англійську, у вашому списку задач напевно є поповнення словникового запасу. Як запам’ятовувати якомога більше нових слів, розповідає викладачка англійської мови Каріна Драган.
Я часто чую, що у вивченні англійської саме запам’ятовування слів спричиняє найбільше труднощів. Чому так?
- Англійська мова, за деякими підрахунками, налічує приблизно один мільйон слів, в онлайн-словниках зафіксовано біля 470 тисяч. Як бачите, їх справді багато 🙂
- Ми звикли зазубрювати слова під час навчання. Але завчені без використання слова відходять у пасив і швидко забуваються.
- Наш мозок сприймає англійські слова як незнайомі об’єкти, через що вмикає частину, що реагує на небезпеку, а усвідомлення і раціональність відходять на другий план.
Як підготуватися до вивчення слів?
1. Зрозуміти, чи точно вам це потрібно й для чого + набратися терпіння і сили волі.
2. Розібратися, які саме слова вам потрібно вивчати. Зазвичай це базова лексика + слова, необхідні конкретно для вашої мети + найуживаніші слова.
Кожні 2-3 місяці можна робити фокус на певних темах. Найуживаніші слова можна шукати в інтернеті або книгах-словниках — наприклад, у “Oxford American Dictionary”, “4000 essential words” або у зручній для самонавчання на різних рівнях книзі “English Vocabulary in Use”.
3. Встановити будь-який словник на телефон (наприклад, у мене стоїть Google-перекладач і Context Reverso) та обрати, яким онлайн-словником користуватися (нижче приведу приклади словників з посиланнями).
4. Забронювати час на навчання. Бажано також, щоб вас ніхто не відволікав хоча б хвилин 40. Якщо ви займаєтесь з викладачем, дотримуватися часу на заняття буде легше. Також варто виділяти 15-30 хвилин у день для перегляду англомовних відео на Youtube або вивчення слів у додатках.
5. Зрозуміти, який метод підходить саме вам. Якщо ви схоплюєте на льоту, вам підійдуть короткі, але часті підходи до вивчення, а якщо потрібно більше часу для запам’ятовування — то довші, але рідші.
Як вивчати англійські слова: 7 методів
Метод контексту
Обов’язково використовуйте нові слова у реченнях. На мій погляд, це найдієвіших метод. Адже ще у дитинстві ми вчилися говорити, складаючи речення, а не записуючи слова у словник 🙂
Метод асоціацій
Наприклад, придумайте слово українською, яке звучить схоже, та / або використайте англійське слово у ситуації, яка добре запам’ятовується, хай навіть і безглуздій, і повторіть його мінімум тричі. Так один мій студент не міг запам’ятати слово trousers, і ми придумали смішну й легку асоціацію: «Страус носить trousers». Щоразу, як я говорила цю фразу, студент посміхався і згадував слово.
Візуалізація
Записуйте слова на стікерах та розвішуйте по всьому дому, можна також підбирати для кожного слова яскраві картинки в інтернеті.
Метод інтервальних повторень
Є статистика, яка показує, що слово запам’ятовується повністю, коли ви стикаєтесь із ним 4-5 разів. Тому я раджу не засмучуватись, якщо ви не запам’ятовуєте його з першої чи другої спроби, а продовжувати повторювати його час від часу.
Блокнот для вивчення слів
Можна завести блокнот (або ґуґл-документ) і записувати туди усі нові слова — так вони будуть в одному місці і буде зрозумілий прогрес у їх вивченні.
Використання мобільних додатків
Найпопулярніші — Quizlet, Duolingo, 3000 Words, Memrise тощо. Наприклад, Quizlet — це додаток для вивчення нових слів. Слова ви вносите самі або можете пошукати готові посилання інших учасників та викладачів. Є 7 режимів вивчення слів, два з яких — ігрові. Додаток візуально поступається іншим більш яскравим сервісам, але свою функцію виконує справно. Розширена платна версія коштує 20$ на рік. А Duolingo — це додаток для вивчення слів якраз у ігровій формі. Додаток дуже яскравий + там багато сучасного контенту.
Пасивне вивчення
Можна дивитися англомовні серіали в оригіналі, відео на Youtube або слухати подкасті — наприклад “6 minute English” від ВВС.
Як запам’ятовувати слова?
Підходьте до вивчення кожного слова комплексно. Вивчаючи його, записуйте:
- переклад, вимову, транскрипцію;
- визначення слова англійською (такі словники, як Longman вам у поміч);
- етимологію слова (дізнавшись про походження, можна зрозуміти специфіку слова, що полегшить ваше сприйняття);
- яка це частина мови (допомагає використовувати правильну форму слова і формувати багато інших — наприклад, від дієслова inform можна створити іменник information та прикметник informative);
- 1-2 синоніми чи антоніми (наприклад, синоніми до слова сlean можуть бути наступні: spotless, hygenic, pure, а антонім у даному випадку — dirty) — безперечно, у кожного слова є свої особливості і не всі синоніми можуть відповідати тій чи іншій ситуації, але стати у нагоді у складну хвилину точно зможуть.
- Сталі вирази з цим словом, конструкції, ідіоми (якщо такі є) — цю інформацію надають багато онлайн-словників. Після вивчення слова таким чином сталі вирази легше пригадуються, допомагають у спілкування, слово ближчим і зрозумілішим, а отже — краще запам’ятовується.
Записуйте до кожного слова хоча б 2-3 додаткові параметри — це точно виправдає себе у довгостроковій перспективі.
Наостанок — кілька онлайн-словників
Багато з цих словників дуже зручні та детальні. А ще в них можна одразу зберігати слова, переклад яких ви шукали. Це дуже допомагає у вивченні.
https://www.ldoceonline.com/. Це словник Longman, де визначення слів та синоніми до них наведені англійською мовою, що корисно, але не підійде новачкам.
https://www.etymonline.com/. Це етимологічний словник, який розповість про походження слова — з якої мови воно прийшло, який у нього корень, а також звідти можна дізнатися різні цікаві факти, завдяки яким слово запам’ятовується набагато краще і швидше.
Не користуюся особисто, але раджу також звернути увагу на словник Cambridge.
Як вивчати англійську ефективно?
В EnglishDom ви займаєтесь з викладачем індивідуально й онлайн та за 6 місяців можете досягти рівня Upper-Intermediate.
Деталі
Читайте також
11 фанових способів вивчати англійську мову
8 безкоштовних ресурсів для вивчення бізнес-англійської
Як вдосконалювати англійську за допомогою читання в оригіналі
Дякуємо!
Тепер редактори знають.