Укладачі Кембриджського словника англійської мови обрали словом 2023 року hallucinate («галюцинувати»). Проте не в прямому значенні: у контексті технологій штучного інтелекту воно набуло нового тлумачення. Про це повідомили на сторінці словника у твіттері.
В усталеному значенні «галюцинувати» означає відчувати щось, чого не існує. Часто ми асоціюємо його зі зміною свідомості через стан здоров’я або вживання наркотиків.
Проте з появою технологій штучного інтелекту слово набуло нового значення. Тепер його використовують також у переносному значенні.
Галюцинації штучного інтелекту, також відомі як конфабуляції, виникають, коли інструменти надають неправдиву інформацію. Вона може варіюватися від пропозицій, які здаються абсолютно правдоподібними, до таких, які є абсолютно безглуздими.
За словами менеджерки з видавництва Кембриджського словника Вендалін Ніколс, факт, що ШІ може галюцинувати, нагадує, що людям все ще потрібно використовувати свої навички критичного мислення під час користування цими інструментами.
Протягом 2023 року лексикографи Кембриджського словника додали до нього нові визначення, пов’язані зі штучним інтелектом. Зокрема, це «велика мовна модель» (або LLM), «генеративний штучний інтелект» (або GenAI) і GPT. Багато слів, що вже існують, як-от hallucinate, цього року також отримали додаткові значення, пов’язані зі штучним інтелектом. Це пояснюється появою у 2023 році таких інструментів як ChatGPT, Bard, DALL-E і BingAI.
Щороку укладачі різних словників обирають слово року. До прикладу, словом 2022 року, за версією Кембриджського словника, стало homer (особливий удар у бейсболі), а у 2021-му — perseverance (наполегливість). За версією Collins Dictionary словом 2023 року обрано «штучний інтелект».
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Меню мільярдерів: що їдять Безос, Гейтс, Цукерберг та інші керівники великих компаній
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
В Україні хочуть створити аналог Upwork для айтівців
200 українок отримають до $8000 на розвиток власної справи
Шахраї розсилають фейкові пропозиції роботи від імені української IT-компанії