Дослідницька компанія Gradus Research із початку повномасштабної війни досліджує настрої українців та відслідковує динаміку змін у їхньому житті. Наприкінці липня вона провела шосту хвилю дослідження «Градус суспільства під час війни», зробивши акцент на темі працевлаштування. Ділимося результатами опитування.
У шостій хвилі дослідження взяли участь 1030 громадян України віком 18-60 років, які проживають у містах із кількістю населення понад 50 тис. осіб.
Скільки українців мають роботу й зарплату?
Загалом в Україні спостерігається позитивна динаміка щодо кількості працевлаштованих: якщо у квітні про наявність роботи повідомляли 32% респондентів, у травні — 36%, то в липні ця цифра виросла до 39%. Водночас зменшується відсоток тих, хто має роботу, але не працює: на початку війни таку ситуацію констатували 38% опитаних, а в липні — лише 15%.
Зросла також кількість людей, які отримують зарплату — у травні таких респондентів було 72%, а в липні вже 78%. 32% з них впевнені, що отримуватимуть її і надалі, тоді як під час минулої хвилі опитування це декларували 26% респондентів.
Однак питання працевлаштування досі актуальне для багатьох українців. 80% готові працювати не за спеціальністю, якщо не зможуть знайти роботу за фахом.
Що українці очікують від держави?
56% опитаних вважають, що держава повинна забезпечити людей оплачуваною роботою, в той час як наприкінці травня цей показник був на рівні 49%. Більше від держави очікують тільки евакуації населення з гарячих точок (65%) і надання гуманітарної допомоги (70%). Ще 36% респондентів переконані, що держава також має забезпечити населення мінімальною заробітною платою.
Більше про результати дослідження — за посиланням.
Бажаєте доєднатися до числа працевлаштованих українців?
Шукайте собі роботу до душі серед вакансій на нашому сайті!
вакансії
Дякуємо!
Тепер редактори знають.