Компанія «Делойт» в Україні презентувала результати сьомого дослідження «Жінки на керівних посадах». Ділимося найцікавішими інсайтами.
Як показало дослідження, ситуація з представленістю жінок у керівних органах компаній поступово покращується і в Україні, і у світі загалом. Зокрема, у 2021 році у середньому 19,7% місць у складі правлінь компаній по всьому світу займали жінки (три роки тому їх були трохи менш як 17%). В Україні ця цифра поки менша — 18,3%. А лідирує по цьому показнику Франція, де 43% членів правління — жінки.
Та хоч відсоток жінок серед членів правлінь у світі зростає, проте очолюють правління одиниці — 6,7% у 2021-му у порівнянні з 5,3% у 2018 році.
Кількість жінок на посадах СЕО (виконавчий директор) ще менша — 5% у 2021 році. Показник росте, бо у 2018 році він дорівнював 4,4%, але дуже повільно. З кількістю жінок на посаді CFO (фінансовий директор) схожа ситуація — зараз їх 15,7%, а у 2018 році було 12,7%.
Водночас компанії, в яких жінки є генеральними директорками, в середньому мають збалансованіший гендерний склад своїх правлінь, аніж очолювані чоловіками, — там 33,5% жінок у порівнянні з 19,4% відповідно. Така статистика є аналогічною для компаній, головами правлінь яких є жінки.
Сфери, де жінки в складі правлінь представлені найбільше:
- охорона здоров’я та біонаука (21,3%);
- фінансові послуги (21,2%);
- сектор споживчих послуг (20,8%).
«Міжнародні дослідження продовжують демонструвати, що правління, в яких є різноманіття, набагато ефективніші», — зазначив керівний партнер «Делойт» в Україні Сергій Кулик. Він також привів дані дослідження Програми розвитку ООН, згідно з якими загальна частка жінок на керівних посадах в Україні збільшилась до понад 40%. Це набагато вище за світові середні показники — на рівні 29%. Досягти гендерної рівності за нинішніх темпів можна у 2041 році, роблять висновок дослідники «Делойт».
Більше про результати досліджень — за посиланням.
Чому жінкам і досі важче працювати й будувати кар’єру, ніж чоловікам?
Читати