fbpx

«Резюме неважливе, але необхідне». Ольга Роєнко — про те, що ще впливає на працевлаштування

Ольга Роєнко Ср., 11.09.19 Пошук роботи

Креативна підприємиця, СЕО Royenko Agency і спікерка минулої події Disrupt HR Kyiv Ольга Роєнко розповідає, на що звертає увагу при підборі команди, та дає поради тим, хто шукає роботу.  

Потрібна допомога із підготовкою резюме?

Наші консультанти знають, як зробити його ідеальним!

Наші консультанти знають, як зробити його ідеальним!

Консультація

Я не вірю в резюме. Для мене резюме — як ксерокопія трудової книжки. Важливо, щоб було і виглядало пристойно, але насправді дуже поверхнево відображає, якими знаннями і навичками володіє людина. Саме тому я не вірю в резюме, а вірю в людей, які вміють зрозуміло пояснювати, що вони знають, роблять і чого прагнуть. 

Набираючи команду в Royenko Agency, я лише один раз уважно переглядала резюме – коли шукала собі ассистента. У подальшому я запрошувала до команди конкретних людей, з якими ми потім разом визначали, який напрямок роботи в них виходить найкрутіше. Але це власний досвід і humble opinion 🙂

А втім, у силу специфіки своєї роботи (ми запускаємо in-house функцію маркетингу в компаніях) майже кожного місяця я переглядаю близько 5-10 резюме кандидатів на посаду маркетолога-комунікаційника і за результатами проводжу 3-4 зустрічі. 

Скажу чесно: у деяких ситуаціях я завантажую резюме за 5 хвилин до зустрічі — щоб мати більше інформації про кандидата. Бо ще до цього етапу (зустрічі і перегляду резюме) в мене вже на 70% сформовано уявлення, з ким я буду розмовляти. Зараз поясню, як так виходить. 


5 джерел, які розповідають про вас значно більше, ніж резюме 


1. Супровідний лист. Багато кандидатів навіть не уявляють, наскільки важливо написати супровідний лист змістовніший, ніж просто «Чув (-ла), у вас є вакансія, у вкладенні — резюме». Інколи лист буває навіть без тексту чи хоча б теми — просто резюме. Отже, якщо людина в листі розповідає про свою відповідність вакансії і ставить уточнюючі питання — нам вже є про що випити каву. 

2. Соціальні мережі. Я вважаю так: класному маркетологу та комунікаційнику завжди є що сказати. Саме тому її / його стрічка у фейсбуці не може бути порожньою чи складатись з чужих репостів. Суб’єктивно для мене це дуже підозріло 🙂

3. Хто вас може порадити. Більшість наших кандидатів відгукуються на вакансію завдяки нашим соцмережам і рекомендаціям конкретних людей. Тому важливо, щоб була певна кількість спільних знайомих, які можуть надати інформацію про кандидата off records. 

4. Розповідь про себе. Моє улюблене питання: «Що найважливіше я повинна про вас знати як про професіонала і як про особистість?». Якщо людина просить конкретизувати питання або взагалі не знаходить відповіді — біда. 

5. Розповідь про інших. Якщо людина на першій зустрічі говорить погано про своїх колишніх колег чи роботодавців, це страшенно відштовхує.  

Виходить, що резюме — не такий вже й важливий документ. Але все ж таки воно необхідне, і тому має бути складене до ладу і з повагою до читача.


Як можна покращити ваше резюме 

  • Пишіть не тільки назву колишньої компанії, але й специфіку бізнесу. Якщо ви раніше працювали у маловідомому місці, то навряд чи хтось здогадається, чим займається ТОВ «Біргеншнап». 
  • Описуйте свою посаду і функціональні обов’язки. 
  • Для кожної позиції вказуйте свої досягнення: що ви зробили та чого досягли — це демонструє, що крутого відбулось у компанії завдяки вашій появі. 
  • Надайте додаткову інформацію про себе: про цінності, про те, що вас турбує, про волонтерство тощо. 
  • Чесно скажіть, у якій компанії хоче працювати. Наприклад, не «шукаю роботу у стабільній міжнародній компанії», а «шукаю роботу в компанії, що має амбіції вийти на світовий ринок».

Підбиваючи підсумки: не забувайте про якість і зрозумілість вашого резюме, але не вважайте, що його достатньо, щоб отримати запрошення на співбесіду.  

Готові надсилати резюме на вакансію мрії?

У нас таких — хоч греблю гати!

Вакансії


Ольга Роєнко — спікерка минулого Disrupt HR Kyiv. Наступний Disrupt HR Kyiv відбудеться вже 3 жовтня і обіцяє стати революційною подією, яка допоможе віднайти нові інструменти та сенси у роботі з людьми. Деталі та реєстрація за посиланням:
http://disrupthr.com.ua/


Читайте також

4 поради, як написати хороший супровідний лист

Как правильно составить резюме: пошаговая инструкция

Нетворкинг и поиск работы в соцсетях: зачем, как и неужели работает?

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: