Львів’янин Маркіян Валявка уже втретє проходить стажування в Google. В інтерв’ю для DOU він розповів про свій досвід співбесід та поділився інсайтами про роботу в одній з найбільших технологічних компаній світу.
Маркіян Валявка закінчив бакалаврат в Українському католицькому університеті (УКУ) й у свої 21 рік уже втретє проходить стажування в Google. За його словами, перше стажування було віддаленим через пандемію, друге відбувалось у швейцарському Цюриху, а третє розпочалося місяць тому в Лондоні.
Про досвід першого стажування
Уперше до Google Маркіян потрапив у 2021 році — його відібрали на програму Google STEP (Student Training in Engineering Program). Це 12-тижнева інтернатура для студентів 1-2-го курсів, які цікавляться інформатикою. Тривалість стажування в Google може варіюватися до 17 тижнів. Усі можливості для студентів можна знайти на офіційному сайті компанії.
За словами хлопця, перший досвід, попри віддалений формат, був захопливим. Для роботи компанія надіслала йому поштою ноутбук. Також коштом Google він купив зручний стіл, лампу та інше обладнання для комфортної роботи.
Протягом стажування він мав справу з бекендом і був частиною SRE-команди (Site Reliability Engineering). Якщо конкретніше — завданням було підтримувати функціонування програмного забезпечення. Зараз, під час третього стажування в Лондоні, Маркіян знову приєднався до команди SRE. Цього разу робота полягає у забезпеченні надійності, масштабованості та безперебійної роботи ІТ-систем.
Як успішно пройти співбесіду: поради
Маркіян розповів, як готувався до співбесіди і як вона проходила, а також дав кілька порад зі свого досвіду.
«За моїми спостереженнями, 90% успіху на інтерв’ю залежить від власних навичок, а тільки 10% — від удачі. З цих 90%, я вважаю, 50% становить технічна кваліфікація, а 40% — комунікаційні навички», — каже хлопець.
За його словами, під час інтерв’ю важливо уникати затяжних пауз, навіть якщо відповідь на запитання не одразу спадає на думку. А під час виконання завдання, яке дають на співбесіді, рекомендує не мовчати, а міркувати вголос. Також хлопець радить готуватися до інтерв’ю: дізнатися більше про компанію та скласти список запитань до рекрутера. Наприклад, він цікавився, яким є робочий день у компанії, як організовані команди, як вони комунікують тощо.
Цікаво, що на своє повторне стажування у 2022 році хлопець пройшов уже без співбесіди — просто отримав позитивний відгук від хоста, менеджера попереднього проєкту. За цією ж процедурою можна отримати й оффер на фултайм. Проте, за словами хлопця, це можливо тільки після закінчення вишу. Google не пропонує роботу студентам, а заохочує їх спочатку отримати диплом.
Читайте також: «Ні» ейджизму: SpaceX взяла на роботу 14-річного програміста
Про враження від роботи в компанії
Маркіян переконаний: стажування в Google — це чудовий старт кар’єри. Компанія надає доступ до бази курсів та внутрішньої експертизи. Крім того, може частково спонсорувати вашу освіту, зокрема магістратуру.
Корпоративна культура тут побудована так, що кожен працівник може «зустрітися» на каву фактично з будь-ким. Наприклад, якщо ви захоплені тим, як хтось створює презентації або веде публічні виступи, можете напряму попросити навчити й вас. Навіть якщо ця людина обіймає високу посаду, вона відкрита до спілкування.
Хлопця також вразила політика No Heroes, якої дотримується Google — компанія не стимулює конкуренцію, перегони за службовим підвищенням і понаднормову роботу, а намагається забезпечити ідеальний баланс між роботою та особистим життям.
«Раніше я навіть не уявляв, що у 21 рік працюватиму в Google у Лондоні. Тому найважливіша порада, яку можу дати — не боятися втілювати свої найбільш амбітні мрії. Пробуйте і вірте в себе. Не завжди все вдається, і це нормально. Потрібно щоб вийшло лише один раз», — каже Маркіян.
Шукаєте роботу чи стажування?
Переглядайте пропозиції від провідних українських та міжнародних компаній
Вакансії
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Чому ми втомлюємося від роботи та чи завжди звільнення — єдиний вихід?
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
В Україні хочуть створити аналог Upwork для айтівців
200 українок отримають до $8000 на розвиток власної справи
Шахраї розсилають фейкові пропозиції роботи від імені української IT-компанії