Команда рекрутингової агенції ITExpert дослідила, чи легко зараз рекрутерам закривати IT-вакансії. Для цього проаналізували 537 відгуків айтівців на 25 вакансій та з’ясували, що в середньому лише 3 з 22 розробників потрапляють на співбесіду, решту відсіюють. Розповідаємо про причини.
Як змінились тренди в наймі айтівців
Як зазначають в агенції, повномасштабна війна, глобальна криза на ринку праці та побоювання щодо «здування IT-бульбашки» змінили тренди в IT-галузі.
Якщо раніше айтівці могли отримувати до сотні повідомлень на день із пропозицією роботи, а рекрутери активно переманювали найкращих фахівців, то зараз навіть досвідчені кандидати самі шукають вакансії й відгукуються на платформах з пошуку роботи. Проте рекрутери кажуть, що далеко не всі IT-вакансії можна легко закрити лише за відгуками айтівців.
На це є кілька причин:
- невідповідність вимогам вакансії — деякі кандидати відгукуються на сотні пропозицій, не завжди відповідаючи вимогам позиції;
- складні та специфічні позиції — деякі вакансії вимагають специфічного доменного досвіду чи знання рідкісних технологій. Зазвичай таких фахівців рекрутери переманюють з інших компаній, пропонуючи кращі умови;
- розбалансований ринок новачків — кандидатів значно більше, аніж пропозицій.
Вас не запрошують на співбесіди?
Можливо, прийшов час прокачати ваше резюме. В цьому допоможе наш онлайн-гайд з порадами від найкращих експертів-практиків 👉
До гайду
Результати дослідження
Команда ITExpert проаналізувала 537 відгуків на 25 складних сеньйорних вакансій та оцінила, як вони конвертуються в запрошення на співбесіди. У середньому з 22 розробників, що відгукнулися на пропозицію, лише троє потрапляють на першу співбесіду, а інших відсіюють через невідповідність.
Для вакансій програмістів та інших технічних фахівців конверсія у співбесіду становить 14%, а для нетехнічних (Manager, Data Analyst, Designer тощо) — 8%. За деякими особливо складними пропозиціями кількість відгуків становила нуль.
Щоб дослідити питання глибше, відгуки кандидатів розподілили на три групи:
- Максимально релевантний кандидат — найімовірніше, він отримає запрошення на співбесіду з менеджером проєкту. Для таких кандидатів рекрутер проводить стандартний процес скринінгу та аналізу досвіду, ознайомлює фахівця з інформацією про компанію, запрошує на інтерв’ю тощо.
- Потребує додаткового скринінгу — такі спеціалісти проходять стандартний процес плюс рекрутер проводить глибший/додатковий скринінг досвіду під час письмової комунікації чи дзвінка. Це актуально, наприклад, якщо резюме розписано без деталей або потрібно поставити специфічні запитання щодо особливостей ролі.
- Очевидно не підходить на вакансію — такі кандидати отримують відмову через нерелевантність досвіду або рівня навичок.
Відповідно до цього розподілу лише 7-12% кандидатів рекрутери майже одразу готові кликати на співбесіду до менеджера, 35% потребують глибшого скринінгу, а понад половина одразу отримують відмову.
Прочитати повний текст дослідження можна за посилання.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.