Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

62% ветеранів АТО/ООС не повертаються на попереднє місце роботи: опитування

24.12.21 Новини 3 хв читання

Кар’єрний портал Happy Monday разом з ГО «Професіонали майбутнього» провели опитування серед ветеранів АТО/ООС. Дізналися, з якими проблемами та упередженнями роботодавців вони стикаються при працевлаштуванні.


Де та в якому форматі працювали ветерани до служби в АТО/ООС?


Більшість опитаних ветеранів до служби в зоні АТО/ООС були офіційно працевлаштовані, а третина працювала неофіційно або займалися підприємницькою діяльністю. Працювали респонденти в організаціях різного типу, здебільшого — в бізнес-секторі. 


Повернення на попереднє місце роботи чи пошук нового: що обирають ветерани?


Після повернення з зони бойових дій більшість ветеранів (55%) спробували поновитися на попередньому місці роботи, інші (45%) вирішили цього не робити. 

Зрештою 62% опитаних не повернулися на стару роботу. Серед основних причин:

  • обрали інший варіант розвитку кар’єри; 
  • під час служби отримали травми, які не дозволяють працювати у попередньому форматі;
  • були влаштовані неофіційно, і роботодавці відмовилися поновлювати їх на посадах.

Серед тих, хто вирішив не повертатися на стару роботу, найпопулярнішим мотивом були переоцінка цінностей і бажання почати «нове життя з новою роботою». Про це повідомили 50% респондентів.

Також частина опитаних були незадоволені тим рівнем оплати, який вони мали до служби (20%). Тому при виборі нового місця роботи ветерани в першу чергу звертають увагу на рівень зарплати (31%), а тоді вже на зміст діяльності та інші фактори.


З якими сумнівами та упередженнями стикаються екскомбатанти, шукаючи нову роботу?


Однією з перешкод, які заважають ветеранам АТО/ООС ефективно шукати нову роботу, є їхні власні сумніви. Зокрема, за результатами опитування, найчастіше респондентів стримували такі переживання:

  • відчуття, що військовий досвід є нерелевантним для цивільної кар’єри й не цінується роботодавцями;
  • сумніви у власній кваліфікованості й думки, що вони втратили професійні навички за час служби;
  • припущення, що на новому місці роботи не зможуть знайти спільну мову з колегами, які не були на фронті й не знають, що таке війна.

Вистачало і зовнішніх перешкод. Хоч компанії активно розвиваються в напрямі корпоративної соціальної відповідальності, на ринку поки залишаються й ті, хто ставиться до ветеранів АТО/ООС з упередженням. Найпопулярнішим серед роботодавців (зі слів учасників бойових дій) є стереотип про те, що екскомбатанти мають психологічні проблеми, зокрема посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), а тому не можуть ефективно працювати й взаємодіяти з колегами. З таким упередженням стикнулася третина опитаних. Комусь відмовили у працевлаштуванні через поширену думку про те, що учасники бойових дій рідко йдуть на компроміси, з ними складно домовитись, вони не гнучкі. 

Хороша новина — частина опитаних (21%) не стикалися з упередженнями взагалі. 

Опитування проводилось у період з 3 по 13 грудня 2021 року. У ньому взяли участь 77 ветеранів АТО/ООС, з двома екскомбатантами провели глибинні інтерв’ю.


Це опитування у межах проєкту «Робота для ветерана є!» стало можливим завдяки Програмі реінтеграції ветеранів, яка реалізується IREX за підтримки Державного департаменту США й охоплює безпосередню роботу з ветеранами, представниками міністерств та місцевих громад для підтримки ветеранів України, чисельність яких стрімко зросла внаслідок збройного конфлікту на сході України.

Чому ветеранів та ветеранок таки варто брати на роботу?

Розповідаємо у спецпроєкті «На кар’єрній передовій» →

Переглянути
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: