Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Осіння добірка книжок: 30 нон-фікшн новинок від українських видавництв

08.09.22 Розвиток 25 хв читання


Всередині травня ми зробили першу з 24 лютого добірку книжкових новинок. Раділи, що ринок потроху оживає після вимушеної паузи, та водночас переживали за його майбутнє. Але українські видавці вкотре довели, що є потужною силою культурного фронту
. Навіть під час повномасштабної війни вони продовжують видавати книжки й не збираються зупинятися. Ми зібрали 30 нон-фікшн новинок, вартих вашої уваги, і це далеко не вичерпний список.

Володимир Станчишин
«Емоційні гойдалки війни. Роздуми психотерапевта про війну»
— «Віхола»

Повномасштабна війна змінила не лише наше повсякдення, а й емоційні реакції. Сьогодні вони проявляються настільки насичено, що буває складно уявити, як дати їм раду. Книжка про емоції цивільних у тилу: тих, хто лишився в Україні, й тих, хто вимушено покинув свій дім; тих, хто волонтерить, донатить і чекає рідних із фронту.

Вацлав Сміт
«Як насправді влаштований світ. Минуле, теперішнє і майбутнє з погляду науки»
— «Лабораторія» 

Книжка пояснює сім найбільш фундаментальних реалій, які керують нашим виживанням і процвітанням, спираючись на новітню науку та власні дослідження автора, експерта з енергетики. Прочитавши її, ви отримаєте відповідь на найглибше запитання людства: «Ми безповоротно приречені чи попереду світле майбутнє?».

Адам Ґрант
«Подумай знову. Сила розуміння власного незнання»
— Yakaboo Publishing

Інтелект звикли розглядати як здатність думати й навчатися, однак є й інший набір когнітивних навичок, що значно важливіші, — вміння переосмислювати та розучуватися. Книжка досліджує вміння ставити під сумнів власні думки та відкривати для себе думки інших людей, аби досягти бездоганності в роботі та мудрості в житті.

«Ukraїner. Країна зсередини 2»
— Ukraїner

Книжка від команди Ukraїner за мотивами другого кола експедиції Україною, яка тривала протягом 2019-2021 років. Адже об’їхати всі регіони України один раз виявилося замало, аби її пізнати. Як і всі матеріали Ukraїner — це історії реальних людей та місць, якими вони опікуються, із діалогами та без режисури. 

Стівен Пінкер
«Добрі янголи людської природи. Чому у світі панувало насильство і чи стало його менше?»
— «Наш формат»

Автор використовує соціологічні дані та знання з психології, щоб розповісти про криваву історію насильства та фактори, що допомагають утверджувати мир. А в передмові для українського читача, написаній у березні 2022 року, йдеться про те, як путінський режим приніс міждержавну війну в Європу та як повернутися до миру. 

Уляна Скицька
«Ми з України»
— «Видавництво Старого Лева»

Це перевидання книжки «#Наші на карті світу» в оновленому дизайні. Тут зібрані історії про непересічних людей, українців за походженням чи місцем народження, яких визнав увесь світ, які змінили хід історії, чиї досягнення дивують і вражають. Часом їхні біографії настільки дивовижні, що виникає думка: «Так буває лише в кіно».

Бессел ван дер Колк
«Тіло веде лік. Як лишити психотравми в минулому»
— Vivat

Травматичний досвід закарбовується в тілі та змушує людину щоразу наново проживати біль. Книжка містить теоретичні й практичні дослідження психологічної травми, які допомагають перебудувати сприйняття, усвідомити причину своїх страждань, знайти вдалий спосіб лікування й наново пізнати себе.

Джахірул Амін
«Анатомія для художників: Наочний посібник із зображення людського тіла»
— ArtHuss

Знати анатомію людини важливо не тільки для тих, хто прагне до реалізму в творчості, але й для тих, чия робота вимагає уяви й винахідливості. Книжка містить поради, інструменти та вправи, які допоможуть як досвідченим митцям, так і початківцям реалістичніше зображати героїв своїх картин. 

Рон Кеппс
«Як писати про війну»
— «Смолоскип»

Ця книжка для тих, хто, як і її автор (ветеран бойових дій в Афганістані й учасник багатьох воєнних місій), пройшов горнило війни. А також для всіх, хто просто хоче писати краще. Вона розповідає про універсальні прийоми художнього письма, виписування воєнного досвіду, редагування тексту, видання й просування книги.

Оксана Галан
«Із ким я живу. Короткий курс для розуміння собаки»
— «Віхола»

Заводячи собаку, люди не завжди усвідомлюють неминучість змін, які стануться в їхньому житті. Книжка допоможе полегшити цей процес. Авторка розповідає, на що слід зважати, коли у вашому житті з’являється собака, як у неї формуються рефлекси, на які особливості тренувального процесу звернути увагу тощо.

Девід МакКін
«І сталася тьма. Рузвельт, Гітлер і західна дипломатія»
— «Лабораторія»

Книжка про піднесення Третього Рейху в Німеччині та шлях до війни з погляду чотирьох американських дипломатів у Європі — Джозефа Кеннеді, Вільяма Додда, Брекінріджа Лонга та Вільяма Буллітта, — які були свідками цих подій і всі, окрім одного, недооцінили могутність і рішучість Адольфа Гітлера та його наміри. 

Майк Баєр
«Best Self. Вивільни своє Супер-Я»
— BookChef

Мало хто з нас щодня замислюється про те, які ми класні. Ми набагато більше схильні себе критикувати. Але якщо в людини занижена самооцінка, вона ніколи не зможе розкрити своє Супер-Я. Після прочитання цієї книжки ви повною мірою усвідомите й приймете свої найліпші риси — а це значно ефективніше за критику.

Стівен Гаєс
«Звільнений розум. Як стати психологічно гнучким і подолати Внутрішнього Диктатора»
— Yakaboo Publishing

Автор переконаний, що жити повноцінним життям може лише той, хто навчився приймати свою вразливість і повертатися лицем до болю, опанувавши навички психологічної гнучкості. Книжка містить наукові відкриття, зворушливі історії та прості, але ефективні вправи для звільнення розуму від внутрішнього критика.

Книжка поки доступна лише в електронному форматі.

Деніел Канеман
«Шум. Хибність людських суджень»
— «Наш формат»

Книжка Лауреата Нобелівської премії з економіки розповідає про те, чому всюди, де є судження, є також шум і чому він є не менш серйозною проблемою, ніж людські упередження. Книжка показує, як шум впливає на різні сфери життя та що ми можемо зробити, щоб його стало менше й він не так впливав на ухвалення рішень.

Джилл Гессон, Сью Гедфіл
«Як завжди стояти на своєму. Чому наполегливим бути не соромно»
— Vivat

Книжка про критику (як її правильно висловлювати та сприймати), про суперечки (як казати «ні» та згладжувати гострі кути) і про перемовини (як залучати опонентів на свій бік). Будьте певні: ви навчитеся відверто обговорювати свої почуття та бажання з іншими, не зриваючись на агресію й не поступаючись своїми потребами. 

Метью Саєд
«Революційні ідеї. Сила різноманітного мислення»
— КМ-Букс

Звідки беруться найкращі ідеї? І як ми застосовуємо їх для розв’язання проблем, з якими стикаємось на роботі, в освіті та суспільстві загалом? Автор книжки стверджує, що індивідуального інтелекту для цього вже недостатньо, а єдиний спосіб вирішити ці складні проблеми — застосувати силу «когнітивної різноманітності».

Ольга Дубчак
«Перемагати українською. Про мову ненависті й любові»
— «Віхола»

Наша мова вміє давати відсіч ворогам і бути твердою крицею, однак для українського народу вона є передусім домом буття. Українська — це мова любові, ніжності й підтримки в тяжку мить. І саме зараз вона потрібна нам як ніколи. Ця книжка — про плекання українського слова й прагнення берегти його попри все.

Рон Аднер
«Широким поглядом. Нова стратегія інновацій»
— «Лабораторія»

Експерт з інновацій Рон Аднер проводить глибокий аналіз як перемог, так і поразок відомих компаній та демонструє, як наше бачення впливає на успіх продукту чи проєкту. Книжка допоможе відкинути старі погляди на ведення бізнесу та скористатися новими інструментами, які примножать ваші шанси на успіх інновацій.

Емре Соєр, Роберт М. Гоґарт
«Міф досвіду. Чому ми засвоюємо хибні уроки і як це виправити?»
— Yakaboo Publishing

Книжка трансформує погляд на досвід і те, як він може ввести нас в оману. Досвід може спричинити хибне сприйняття і навіть укріпити його без нашого усвідомлення. Автори ілюструють недоліки досвіду на реальних прикладах і пропонують рішення, необхідні для поліпшення наших суджень на робочому місці та за його межами.

Гел Елрод
«Чудо-формула. Два складники неминучого успіху»
— «Наш формат»

Автор безапеляційно заявляє, що за допомогою чудо-формули людина може здійснити будь-що. Звучить самовпевнено, але ця формула дійсно допомогла йому не тільки вибудувати бізнес, оговтатися після фінансової кризи, а й стати на ноги після аварії з 11 переломами й після рідкісної форми раку. 

Шон Адамс
«Як дизайн спонукає нас думати»
— ArtHuss

Книжка подає широкий спектр прикладів із різних галузей, зокрема видавничого, продуктового, цифрового й комерційного дизайну, та досліджує прийоми й інструменти, які дизайнери використовують для донесення своїх повідомлень і впливу на аудиторію. 

Дар’я Бура, Євгенія Подобна
«Лютий лютий 2022. Свідчення про перші дні вторгнення»
— «Фоліо»

24 лютого 2022 року українці прокинулись в іншій реальності, в якій більше не існувало поняття абсолютної безпеки. Щоб не дозволити нікому переписати нашу історію, як це роблять росіяни, коли на чорне кажуть біле, авторки книжки вирішили зібрати спогади людей про перші дні повномасштабної війни.  

Шарон Моалем
«Генетичний джекпот. Чому жінки насправді сильніші за чоловіків»
— Vivat

Сильніший імунітет, більша витривалість, менша схильність до деяких хвороб і швидше одужання — ось далеко не повний перелік переваг жінок перед чоловіками. Книжка розвінчує стереотипи й міфи про жіноче здоров’я, це наукова відповідь сексизму та доказ, що дівчата справді можуть усе.

Леонід Горобець
«Зоологічна екскурсія супермаркетом. Невідома історія відомих продуктів»
— «Віхола»

Автор книжки, біолог, пропонує прогулятись найближчим супермаркетом та дізнатися, чому в нашому кошику лежать свинина та креветки, а не, скажімо, мʼясо слонів чи мурена. Гуляючи супермаркетом, автор переміщується у просторі та часі, пояснюючи еволюцію окремих видів. 

Віра Курико
«Реформа здорової людини. Як лікували українську медицину»
— «Лабораторія»

Книжка з перших вуст розповідає історію роботи над медичною реформою в Україні. Це була справжня боротьба цінностей з бюрократією, недовірою, кулуарними маніпуляціями й відсутністю підтримки. Це натхненна історія про людей, яким вдалося майже неможливе — вилікувати українську медицину.

Максін Бедат
«Розібрані. Життя та смерть однієї одежини»
— Yakaboo Publishing

Чи знаєте ви, скільки тисяч кілометрів подолала ваша улюблена одежина, скільки рук пряли, ткали, фарбували, пакували, відправляли й продавали її? Індустрія моди працює непрозоро, що спричиняє руйнівні наслідки для світової економіки. А все для того, щоб ми купували більше й не замислювалися про реальну вартість речей.

Книжка поки доступна лише в електронному форматі.

Вілл Сторр
​​«Наука сторітелінгу. Чому історії впливають на нас і як ними впливати на інших»
— «Наш формат»

Книжка не про те, як написати вірусний текст чи «зачепити» читача за живе. Вона переплітає світову й особисту історії, письменницькі інструменти та сучасні дані про роботу мозку і вчить бачити історії в судових залах, на дитячих майданчиках, у сценаріях фільмів і сновидіннях. У кожній людині та ситуації, адже історії — це ми.

Пол Джонсон
«Інтелектуали»
— Vivat

Жан-Жак Руссо, Карл Маркс, Генрік Ібсен, Ернест Гемінґвей, Жан-Поль Сартр, Лілліан Геллман, Бертран Расселл, Бертольт Брехт, Норман Мейлер — імена, закарбовані в століттях. Чи були інтелектуали ідеальними в усьому? Чи відповідало їхнє приватне життя стверджуваним принципам? Відповіді вас здивують.  

Кетрін Стотхарт
«Як знайти спільну мову. Впевненість і харизма при спілкуванні з особистостями різного типу»
— КМ-Букс

Багатьом бракує вміння уникати незручних ситуацій під час спілкування з різними людьми, передусім — з малотовариськими й непоступливими. На щастя, ми в змозі навчитися знаходити спільну мову з особистостями будь-якого типу. Книжка допоможе набути навичок комунікації, краще розуміти інших людей та подобатись їм.

Барак Обама
«Земля обітована»
— BookChef

Мемуари 44-го Президента США Барака Обами, в яких він не лише розповідає про свій неймовірний шлях до президентського крісла, а й пропонує унікальне дослідження приголомшливих досягнень і меж президентської влади у США і дає уявлення про динаміку американської партійної політики та міжнародної дипломатії.

Друзі, давайте й надалі стежити за українськими видавництвами, підтримувати їх фінансово й інформаційно та читати, адже це суперсила! 

Читайте також

Читаймо й дивимось українське: добірка книжок і фільмів від Happy Monday

7 книг, які допоможуть пережити війну: рекомендації психолога

Що українці читають під час війни: добірка книжок за жанрами

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: