Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Думка економістів: перепрацювання не гарантує збільшення прибутку

16.04.19 Новини 1 хв читання

Поки мільярдери радять працювати якомога більше, економісти вважають це не завжди доцільним і навіть попереджають про потенційні ризики, пише The Guardian.

Після того, як засновник Alibaba розповів про переваги перепрацювання, до дискусії приєдналися економісти. На їхню думку, робота 6 днів на тиждень з 9 ранку до 9 вечора не лише порушує трудове законодавство, але й призводить до виснаження. Втомлений працівник — це ризик допущення помилки, яка може дорого коштувати компанії. Натомість скорочений робочий тиждень та зменшення кількості робочих годин сприяють продуктивності.

У Китаї виснаження на робочому місці призводить до того, що на фабриках встановлюють сітки на вікнах, щоб ловити самогубців. У Великій Британії та США, де керівники великих корпорацій теж починають дивитися у бік понаднормової роботи, профспілки б’ють на сполох і розгортають кампанії за скорочення робочого часу.

Історія вже знає випадки, коли скорочення робочого часу підвищувало продуктивність. Генрі Форд затвердив 40-годинний робочий тиждень для працівників своїх автомобільних заводів замість 48-годинного, що допомогло збільшити прибуток. А британський економіст Джон Мейнард Кейнс у 1930-х взагалі спрогнозував, що технологічний прогрес дасть можливість працівникам до 2030 року працювати лише 15 годин на тиждень.

Джерело: The Guardian

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Дякуємо!

Тепер редактори знають.