Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

В Україні представили Стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці

15.05.23 Новини 2 хв читання

В Україні презентували Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року. Розповідаємо, які зміни передбачає цей документ.


11 травня перша леді Олена Зеленська, міністерка економіки Юлії Свириденко та представники профільних міністерств представили Національну стратегію щодо подолання гендерного розриву в оплаті праці.


Навіщо потрібна така стратегія


За словами першої леді, у 2020 році Україна приєдналася до «Партнерства Біарриц». Його мета — досягнення рівних прав і можливостей у суспільстві та відсутність обмежень за будь-якими ознаками. На той час розрив в оплаті праці між чоловіками й жінками в Україні був у середньому 20,4%. Протягом наступного року він становив уже 18,6%. Однак повномасштабне вторгнення поставило це починання на паузу. І хоч українські жінки зараз представлені в усіх сферах економіки, розрив в оплаті праці між ними й чоловіками зберігається. 

Щоб змінити ситуацію, урядовці розробили Стратегію, що передбачає ряд кроків з подолання гендерного розриву в оплаті праці. 


Що саме передбачає стратегія


До 2030 року розпланували заходи та нововведення за такими напрямами:

1. Подолання стереотипів й дискримінації за ознакою статі.

Одним із заходів, які мають досягти такої мети, стане інформаційна кампанія«Звісно, зможеш», щоб переконати жінок, що вони здатні отримувати вищу винагороду за свою працю. Також планується просвітницька кампанія щодо прав і можливостей, завдяки яким  жінки зможуть підвищити свій професійний рівень, швидко опанувати нову спеціальність та отримати високооплачувану роботу, або ж розвивати власний бізнес.

Окрім цього, пропонують запровадити гендерні аудити та обмін кращими практиками забезпечення гендерної рівності на робочому місці.

2. Удосконалення законодавства про рівну оплату праці.

Аби посилити ефективність судового захисту, в новій редакції закону «Про працю» хочуть впровадити принцип однакової оплати за працю рівної цінності незалежно від статі. На підставі скарг про дискримінацію в оплаті праці за гендерною ознакою, державна служба України з питань праці буде проводити перевірки. Також розроблять національну методологію гендерно нейтральної оцінки робіт і навчання для інспекторів праці й роботодавців.

3. Створення умов для зручного поєднання сімейних і професійних обов’язків.

Трудове законодавство хочуть вдосконалити, аби воно забезпечувало рівне ставлення до працівників і працівниць із сімейними обовʼязками. Серед іншого — будуть сприяти створенню державних і приватних дитячих садочків, підтримувати на державному рівні організації, які займаються дітьми старшого віку («Пласт», Українська академія лідерства тощо).

Що зумовлює гендерну нерівність в ІТ та як її можна зменшити? Думка рекрутерки

Читати
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: