Асоціація ІТ Ukraine та ЕРАМ University провели дослідження щодо намірів українських школярів працювати в IT-індустрії та перших кроків в опануванні перспективних професій.
Як школярі готуються до роботи в IT
54% нинішніх старшокласників хотіли б працювати в ІТ. Про це свідчать результати опитування від Асоціації ІТ Ukraine.
Своєю чергою, спеціалісти ЕРАМ University опитали 851 учасника своєї програми для старшокласників Pre-Junior. Дослідження показало, що 62% школярів, які мріють працювати в ІТ, вже приблизно розуміють, як працює ця індустрія. А 55% знають, які саме навички будуть необхідні для роботи й намагаються їх розвивати. Водночас така сама частка опитаних учнів вважає, що шкільних знань недостатньо для обґрунтованого вибору професії. Найбільше інформації про індустрію та ІТ-спеціальності школярі дізнаються від знайомих айтівців. Як зазначають викладачі ЕРАМ University, такі учні не мають стереотипів про те, що стати фахівцем можна «легко та швидко».
Загалом, за спостереженнями викладачів ЕРАМ University, школярі стали більш мотивованими та відповідальніше ставляться до навчання. За останній рік з 18% до 40% зросла кількість тих, хто старанно виконує домашнє завдання. Не менш важливо, що учнів уже не влаштовує тільки оцінка — вони просять розгорнутий зворотний зв’язок з рекомендаціями.
«У певних завданнях їхні рішення можуть бути більш вдалими, ніж у досвідчених програмістів», — каже керівник освітніх програм ЕРАМ University Денис Гриньов.
Які переваги роботи в ІТ бачать учні
Викладачі називають дві причини, які додатково збільшують привабливість ІТ-галузі для школярів:
- стійкість галузі — школярі бачать, що попри повномасштабну війну, коли інші галузі постраждали сильніше, більшість айтівців продовжує працювати;
- прагнення до фінансової самостійності — тенденція, яка посилилася останніми роками, полягає в тому, що частина молоді бажає почати працювати якомога раніше. В IT реальні знання та практичні навички цінуються більше, ніж наявність документа про освіту. Деякі школярі вже цікавляться можливістю працювати паралельно з навчанням.
Читайте також: Склали рейтинг вишів, що готують IT-фахівців: хто серед лідерів
Шукаєте роботу в IT?
Перегляньте пропозиції найкращих компаній України
Вакансії
Дякуємо!
Тепер редактори знають.