Пошук нової роботи завжди пов’язаний з напруженням та невизначеністю. Але якщо заздалегідь підготуватися, це допоможе вам легше пережити непростий період змін.
До чого варто бути готовими, коли шукаєте роботу, радить кар’єрна консультантка Олена Гоноровська.
1. Будьте готові регулярно виходити із зони комфорту
Людина не дуже любить виходити зі своєї зони комфорту, тому ми зазвичай намагаємося відсувати зміни подалі, і це цілком нормально. Але якщо ви дійсно хочете нову роботу, то маєте свідомо концентруватися на пошуку, навіть якщо це завдає дискомфорту. У цьому допоможе конкретний план пошуку роботи.
Запишіть усе, що потрібно зробити, крок за кроком. Наприклад:
• відкоригувати резюме;
• наповнити свої соціальні мережі (LinkedIn, Facebook);
• застосувати нетворк;
• визначити способи комунікації з компаніями.
Такий покроковий план дуже допомагає у боротьбі з прокрастинацією.
2. Приготуйтеся багато думати, говорити і писати про себе
Самопрезентація для більшості людей є незвичною справою, навіть для тих, чия робота пов’язана з комунікаціями. Тому варто приділити час самоаналізу.
Визначте зручний для себе спосіб рефлексії. Для когось це – бути наодинці зі своїми думками. А комусь важливо спиратися на іншу людину. Це можуть бути ваші близькі, друзі, знайомі або кар’єрні консультанти.
Сміливо шукайте того, хто вас вислухає, дасть зворотний зв’язок і допоможе сформулювати те, що ви хотіли б донести потенційному роботодавцю про себе.
3. Варто бути готовим до зворотного зв’язку
Він може бути позитивним, пасивно-негативним та відверто негативним. У будь-якому випадку ставитися до нього варто критично.
Позитивний зворотний зв’язок – наприклад, коли ви отримуєте офер на першому ж тижні пошуку – сигналізує, що ви затребувані на ринку. Але не поспішайте приймати першу ж пропозицію. Спитайте себе, чи ця робота дійсно буде для вас цікавою і корисною як мінімум декілька років. Дізнайтеся максимум про компанію і тільки потім приймайте рішення.
Пасивно-негативний зворотний зв’язок – це коли ви надсилаєте резюме, а вас не запрошують або відмовляють без конкретних коментарів після співбесіди. В такому випадку варто звернутися за оцінкою до інших людей – рідних, знайомих, кар’єрного консультанта. Адже в кожного з нас є недоліки, які можуть гальмувати пошук роботи, але яких ми не помічаємо.
Відверто негативний зворотний зв’язок – це конкретні негативні коментарі. Їх потрібно проаналізувати. Відкиньте емоції та спробуйте зрозуміти, чи стосуються вони ваших об’єктивних якостей, які можна і треба змінити. Або це щось, що не підходить тільки цій конкретній позиції або людині, з якою ви спілкувалися, та ніяким чином не вплине на подальший пошук роботи.
Якщо ви визначили свої слабкі сторони – сприйміть їх як зону вашого розвитку та починайте працювати над собою вже сьогодні.
4. Будьте готові, що пошуки можуть тривати довше, ніж ви розраховували
Варто підготуватися до цього як матеріально (мати фінансову подушку безпеки або розраховувати на допомогу близьких), так і психологічно – розуміти, що навіть найкращі спеціалісти можуть місяцями шукати гарну роботу.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.