Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Працююча мама: добре чи погано для дитини?

27.07.18 Новини 2 хв читання

Кілька років тому дослідники Гарвардської школи бізнесу вже виявили, що діти працюючих мам у дорослому віці досягають кращих результатів у роботі. А тепер ще й дізналися, що вони виростають не менш щасливими, ніж діти домогосподарок.

Попередні результати дослідження, опубліковані професоркою Гарвардської школи бізнесу Кетлін МакГінн в New York Times у 2015 році, показали, що доньки працюючих мам у дорослому віці досягають більшого кар’єрного успіху, ніж дочки домогосподарок.

А повне дослідження, опубліковане нещодавно, виявило, що в цілому діти, чиї матері обрали кар’єру, у дорослому віці стають не менш щасливими, ніж діти жінок, які цілком присвятили себе родині.

МакГінн сподівається, що результати дослідження допоможуть молодим мамам зітхнути з полегшенням та не почуватися винними через бажання продовжувати свою професійну діяльність після появи дитини.

«Люди досі вірять, що коли жінки працюють, це погано впливає на їхніх дітей», – говорить Кетлін. – «Тому наш висновок, що зайнятість матері ніяк не впливає на щастя дітей у дорослому віці, надзвичайно важливий. Коли люди нарешті зрозуміють, що діти від цього не страждають, я сподіваюся, що почуття вини, відоме всім працюючим мамам, зникне».

Доньки працюючих мам досягають більших успіхів у кар’єрі

3 роки тому Кетлін МакГінн та її колеги – Майра Руїз Кастро з Кінгстонського університету у Великобританії та Елізабет Лонг Лінго з Вустерського політехнічного інституту – опублікували попередні результати дослідження, які виявили, що дорослі жінки, чиї мами працювали, коли вони були дітьми, частіше і самі обирають кар’єру. А ще займають більш високі позиції та заробляють більше грошей, ніж жінки, чиї матері проводили весь час вдома.

Після цього науковиці вирішили розширити географію та масштаб дослідження. Загалом в обох опитуваннях взяли участь понад 100 000 чоловіків і жінок з 29 країн.

У порівнянні з жінками, чиї матері залишалися вдома цілий день, жінки, яких виховували працюючі матері, в 1,21 рази частіше і самі обирають кар’єру. Вони також заробляють більше грошей – в середньому на 1 880$ на рік більше, ніж доньки домогосподарок.

Мами, які працюють, активно формують відповідні гендерні уявлення у своїх доньок і дають їм приклад для наслідування. 

Сини працюючих мам більш гендерно толерантні

Цікаво, що професійна зайнятість матерів впливає на подальшу кар’єру тільки дорослих доньок. Скоріше за все, це не впливає на кар’єрний вибір синів через те, що чоловіки частіше прагнуть працювати та багато заробляти, незалежно від обставин. До того ж, для чоловіків більший авторитет у професійному плані має батько.

Зате дослідження виявило, що чоловіки, яких виховували працюючі мами, проводять на 50 хвилин більше, займаючись домашніми обов’язками та доглядаючи за членами сім’ї. Крім того, сини зайнятих мам частіше розділяють принципи гендерної рівності, а також частіше обирають у якості партнерок жінок, які працюють.

Материнське працевлаштування позитивно впливає на позитивне сприйняття чоловіками ідеї гендерної рівності у суспільстві та формує правильну позицію щодо цього питання.  

І найважливіше. Коли вже дорослих жінок та чоловіків, яких виховували працюючі й непрацюючі матері, спитали, чи задоволені вони життям, виявилося, що жодна група не є більш щасливою за іншу.

Кетлін МакГінн сподівається, що результати дослідження переконають жінок не відмовлятися від власної кар’єри лише тому, що вони нібито шкодять своїм дітям. Бо це не відповідає дійсності.

Джерело: Harvard Business School


Як працюється мамам із дітьми, читайте у статті:
«6 історій про те, як поєднувати кар’єру і материнство»  

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: