fbpx

Секрету успіху не існує: правила життя і кар’єри Анни Петрової

Анна Гріньова Чт., 07.05.20 Історії

Вона провела перший тренінг в 14, почала працювати в 17, а в 28 потрапила на обкладинку Forbes. Її головне правило — життя повинно мати сенс. На ProForum 2019 нас просто знесло хвилею енергії Анни Петрової. Ділимося її правилами життя і кар’єри.

Анна Петрова — засновниця Startup Ukraine, першого освітнього центру підприємництва. Розвиває культуру підприємництва вже понад 7 років. Шість років тому заснувала співтовариство Selfmade Woman Community і платформу саморозвитку Wakeup Me. Вона встигла попрацювати навіть з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України! У Анни Петрової горять очі, її проєкти «злітають», і може здатися, що вона володіє якимось секретом успіху. Але, на її думку, секрету успіху не існує.


Робіть те, що хочеться


Перший тренінг я провела в 14. Тоді я зрозуміла, що, виявляється, можна мріяти, робити і щось змінювати.

У 17 років я пішла працювати, бо вже на першому курсі університету зрозуміла, що не готова ось так провести наступні 5 років мого життя. Після літнього стажування в Deloitte я зрозуміла, що хочу залишитися в цій компанії.

У 20 років був перший проєкт — івент-агентство. Воно проіснувало рік, потім стало нудно, і в моєму житті з’явилася компанія Cisco.

У 28 була обкладинка Forbes. Як так сталося? Напевно, ми зробили щось хороше.


Шукайте сенс


У всього, що ви робите, має бути сенс. У 14 років моїм сенсом було «довести мамі».

Ми ставимося до життя як до даності. Нам розповідають, що потрібно здобути вищу освіту, вийти заміж, народити дитину, знайти роботу. А хто сказав, що жити потрібно саме так? Адже це ваше життя. Я в якийсь момент зрозуміла, що мене це не влаштовує. Я хотіла робити соціальні проєкти і змінювати світ, а мені говорили, що потрібно спочатку заробити гроші.

Анна Петрова на кар’єрній конференції ProForum


Уявіть, що завтра вас не стане


Уявіть, що сьогодні або завтра — ваш останній день. Якщо під таким кутом зору подивитися на своє життя і відчути цінність кожного дня, чи будете ви продовжувати ходити на нецікаву роботу? Ні, ви просто підете і зміните цю роботу.

Не сприймайте життя як щось само собою зрозуміле.


Не скигліть, а робіть


Секрету успіху не існує. Просто хтось створює, а хтось чекає. Хтось боїться, а хтось долає страх.

Різниця між успішними і неуспішними людьми одна: хтось ниє, а хтось робить.

Я вважаю, що ми прийшли в цей світ не страждати, а жити в кайф. Ми прийшли, щоб наповнити цей світ, щоб творити і бути щасливими. Ми часто щось створюємо через нестачу. А уявіть, що у вас все є, і створюйте з того, що у вас вже є.


Мрійте


Людей мотивує мрія. Подумайте, яка ваша мрія. Ви знаєте, навіщо встаєте щоранку? Уже в 14 я знала відповідь на це питання, і це те, що веде мене і зараз.

Мрія повинна драйвити. Якщо не драйвить — це не мрія. Мрія повинна бути сильнішою за страх. Якщо ви не бачите мрії, значить, ви сфокусовані на минулому, а не на майбутньому.

Запишіться до психолога. Це нормально.


Піклуйтеся про себе


У мене був дуже складний листопад. І був день, коли я не робила нічого, а лише лежала і дивилася серіали. І круто почувалася! Тому що це теж важливо: прийняти ситуацію як вона є, змиритися, що іноді ми почуваємося ображеними, але таке трапляється, і рухатися далі. Після прийняття приходить усвідомлення, що я можу робити далі.

Зараз я відлітаю на Балі. Не на 10 днів, а на три місяці. І пишаюся цим, тому що це те, що я зробила для себе: не для країни, клієнтів або партнерів.


Будьте вдячні


За все, що у мене є в житті, я дуже вдячна. Ми весь час щось вимагаємо. Спробуйте змінити фокус уваги: ​​випишіть, за що ви вдячні.

Читайте конспекти інших виступів на ProForum

Ким і як ми будемо працювати через 10 років?

Правила життя й кар’єри Саші Дергоусової

10 кар’єрних правил Анни Мазур

Бажаєте побачити цей та інші надихаючі виступи ProForum 2019? Придбайте записи і переглядайте у будь-який час!

Бажаєте побачити цей та інші надихаючі виступи ProForum 2019? Придбайте записи і переглядайте у будь-який час!

Записи


Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: