Вона провела перший тренінг в 14, почала працювати в 17, а в 28 потрапила на обкладинку Forbes. Її головне правило — життя повинно мати сенс. На ProForum 2019 нас просто знесло хвилею енергії Анни Петрової. Ділимося її правилами життя і кар’єри.
Анна Петрова — засновниця Startup Ukraine, першого освітнього центру підприємництва. Розвиває культуру підприємництва вже понад 7 років. Шість років тому заснувала співтовариство Selfmade Woman Community і платформу саморозвитку Wakeup Me. Вона встигла попрацювати навіть з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України! У Анни Петрової горять очі, її проєкти «злітають», і може здатися, що вона володіє якимось секретом успіху. Але, на її думку, секрету успіху не існує.
Робіть те, що хочеться
Перший тренінг я провела в 14. Тоді я зрозуміла, що, виявляється, можна мріяти, робити і щось змінювати.
У 17 років я пішла працювати, бо вже на першому курсі університету зрозуміла, що не готова ось так провести наступні 5 років мого життя. Після літнього стажування в Deloitte я зрозуміла, що хочу залишитися в цій компанії.
У 20 років був перший проєкт — івент-агентство. Воно проіснувало рік, потім стало нудно, і в моєму житті з’явилася компанія Cisco.
У 28 була обкладинка Forbes. Як так сталося? Напевно, ми зробили щось хороше.
Шукайте сенс
У всього, що ви робите, має бути сенс. У 14 років моїм сенсом було «довести мамі».
Ми ставимося до життя як до даності. Нам розповідають, що потрібно здобути вищу освіту, вийти заміж, народити дитину, знайти роботу. А хто сказав, що жити потрібно саме так? Адже це ваше життя. Я в якийсь момент зрозуміла, що мене це не влаштовує. Я хотіла робити соціальні проєкти і змінювати світ, а мені говорили, що потрібно спочатку заробити гроші.
Уявіть, що завтра вас не стане
Уявіть, що сьогодні або завтра — ваш останній день. Якщо під таким кутом зору подивитися на своє життя і відчути цінність кожного дня, чи будете ви продовжувати ходити на нецікаву роботу? Ні, ви просто підете і зміните цю роботу.
Не сприймайте життя як щось само собою зрозуміле.
Не скигліть, а робіть
Секрету успіху не існує. Просто хтось створює, а хтось чекає. Хтось боїться, а хтось долає страх.
Різниця між успішними і неуспішними людьми одна: хтось ниє, а хтось робить.
Я вважаю, що ми прийшли в цей світ не страждати, а жити в кайф. Ми прийшли, щоб наповнити цей світ, щоб творити і бути щасливими. Ми часто щось створюємо через нестачу. А уявіть, що у вас все є, і створюйте з того, що у вас вже є.
Мрійте
Людей мотивує мрія. Подумайте, яка ваша мрія. Ви знаєте, навіщо встаєте щоранку? Уже в 14 я знала відповідь на це питання, і це те, що веде мене і зараз.
Мрія повинна драйвити. Якщо не драйвить — це не мрія. Мрія повинна бути сильнішою за страх. Якщо ви не бачите мрії, значить, ви сфокусовані на минулому, а не на майбутньому.
Запишіться до психолога. Це нормально.
Піклуйтеся про себе
У мене був дуже складний листопад. І був день, коли я не робила нічого, а лише лежала і дивилася серіали. І круто почувалася! Тому що це теж важливо: прийняти ситуацію як вона є, змиритися, що іноді ми почуваємося ображеними, але таке трапляється, і рухатися далі. Після прийняття приходить усвідомлення, що я можу робити далі.
Зараз я відлітаю на Балі. Не на 10 днів, а на три місяці. І пишаюся цим, тому що це те, що я зробила для себе: не для країни, клієнтів або партнерів.
Будьте вдячні
За все, що у мене є в житті, я дуже вдячна. Ми весь час щось вимагаємо. Спробуйте змінити фокус уваги: випишіть, за що ви вдячні.
Читайте конспекти інших виступів на ProForum
Ким і як ми будемо працювати через 10 років?
Правила життя й кар’єри Саші Дергоусової
10 кар’єрних правил Анни Мазур
Бажаєте побачити цей та інші надихаючі виступи ProForum 2019? Придбайте записи і переглядайте у будь-який час!
Записи
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Мінцифри запускає цифровий рекрутинг через «Дію»
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
PayCheck. Історія графічного дизайнера, що в 19 років став артдиректором, а зараз заробляє $4700
Як спорт сприяє кар’єрі? Досвід маркетологині, що покращує софт скіли завдяки тенісу
Я змінила професію і майже з нуля стартувала в перфоманс-маркетингу. Мої поради світчерам