Саша Дергоусова — засновниця й керівниця івент-агенції Dergousova Agency та бренду домашнього текстилю Home Me. На кар’єрній конференції ProForum: from passion to profession Саша поділилася життєвими принципами, які допомагають їй і в роботі.
До речі, записи виступів усіх спікерів ProForum можна придбати і подивитися у зручний час у зручному місці!
ПридбатиКар’єра — це життя. Але життя — не кар’єра.
Я ніколи не розділяла життя й роботу. Але пристрасть до роботи і одержимість нею — різні речі, і важливо не переступити цю межу. Не можна бути одержимим роботою і прагненням заробляти гроші. Думки про роботу не повинні заважати насолоджуватись відпочинком із дітьми.
Інша крайність — нелюбов до того, що ти робиш. Якщо людина витрачає таку значну частину життя на те, що не приносить їй задоволення, то вона й не живе.
Роби те, що любиш. Люби те, що робиш.
Більшість людей хоче знайти своє призначення: те, що вони робитимуть з любов’ю. Я вважаю так: люби те, що вже робиш зараз. Навіть якщо на певному етапі стало зрозуміло, що це не те, чим хочеться займатися у житті — треба виконати свою роботу так, щоб нікому не довелося її переробляти. Всесвіт із часом підкаже вірний шлях.
Роби все як для себе.
Це мій головний принцип у роботі, і того ж я вимагаю від своїх співробітників. З якими бюджетами ви б не працювали, у будь-якому проєкті потрібно викладатися на максимум і реалізовувати його з любов’ю. Це в першу чергу про повагу до себе.
Думай менше — роби більше.
Ні, думати, звісно, потрібно. Але не потрібно гальмувати на етапі планування, коли зважування усіх «за» та «проти», зрештою, заважає ухвалити рішення, і ідея завмирає. Я завжди приймаю рішення швидко.
Перш ніж робити, добре все продумай.
Ні, це не суперечить попередньому правилу 🙂 Мені здається, українцям властиво одразу діяти, не продумуючи наступні кроки. У японців ⅔ роботи над проєктом займає зважування ризиків.
Нікого не слухай і йди за своїм серцем.
У 2006 році нам з подругою було по 22 роки. У нас ніхто не вірив, а ми собі «горіли» й робили — запустили агенцію оригінальних привітань.
У 2011 році, у розпал новорічних свят, я прийняла рішення займатися не актуальними на той час корпоративами, а весіллями. У цьому не було жодної логіки — тільки моє стійке переконання, що так буде правильно. Я досі вважаю, що це було одне з найважливіших рішень у моєму житті.
У 2017 році стався другий поворотний момент — я народила дитину і зрозуміла, що настав час пригальмувати і приділити час своєму духовному розвитку. Я перевела весільний бізнес у формат бутік-агенції і зробила його своїм ремеслом. Це допомогло не втратити смак від продукту, який я створюю.
У всього має бути сенс, глибина і розуміння навіщо.
Частіше запитуйте себе: «Навіщо я це роблю?» Це стосується як глобальних питань, так і поточних справ. Якщо відповіді немає — можливо, вам взагалі не варто витрачати на це час.
Ніхто нікому нічого не винен.
У кожного своя розмова з Богом. Раніше я надто переймалася через те, що про мене подумають інші. З часом я усвідомила, що подобатися усім неможливо, і єдиний вірний орієнтир — власні внутрішні принципи.
У розвідку можна йти тільки з тими, у кого є стрижень і принципи.
Люди зі стрижнем — непрості, але найбільш зрозумілі та надійні. З ними можна ламати систему. Це ті люди, з якими можна створювати круті речі.
Команду потрібно ростити, а не шукати.
За всі роки роботи до мене в команду ніколи не приходив працівник із досвідом. Це завжди були дівчата, в яких горіли очі.
Шукай «своїх» людей і тримайся за них.
Раніше я набагато легше впускала людей у своє життя. А зараз керуюся принципом «Якщо потрібно пояснювати, то не потрібно пояснювати». Тримайся за людей, з якими ти на одній хвилі.
Не бійся, що одного дня ваші шляхи розійдуться.
Життєві шляхи рано чи пізно розійдуться навіть із дуже класними людьми. Не зі «своїми» людьми розлучайтеся легко і без жалю, а зі «своїми» — з вдячністю.
Світ чудовий. Він заслуговує на чудові речі.
Це фундаментальний принцип моєї роботи, який ліг в основу всіх моїх продуктів. Я перфекціоністка: якщо івент, то ніде не стирчать дроти, якщо білизна, то кожен шов ідеальний. Пересічних речей і так забагато.
У всього, що ти робиш, має бути бачення.
Це стосується не лише бізнесу. Варто розуміти, що ти робиш, для чого і куди прямуєш. Йдеться не про планування на 5-10 років, а про ще більш глобальні речі.
Боятися змін — природно.
Боятися, але не уникати їх. Зміни ще нікого не вбивали. Якщо не чинити їм спротив, то Всесвіт допоможе знайти свій шлях.
Внутрішній стан визначає якість життя.
На жаль, нас не вчать приділяти увагу своєму внутрішньому стану. Замість цього вчать зовнішньому: наприклад, правилам поведінки у суспільстві. Варто частіше замислюватися над тим, що ми відчуваємо зараз, що нами керує. Якщо людина більшість часу перебуває у негативі чи відчуває страх, то вона не буде притягувати до себе нічого, крім нових проблем.
Цікаво, про що ще говорили на ProForum 2019?
Записи усіх виступів можна придбати і надихатися у будь-який зручний час.
ЗаписиЧитайте також
10 кар’єрних правил Анни Мазур
Як знайти «свою» професію: корисні поради й інструменти
16 книг для пошуку свого призначення та професійного розвитку
Дякуємо!
Тепер редактори знають.