5 серпня 2021 року відбувся фінал Національного конкурсу ІТ-рішень для громад східної України EastCode 2021. Серед організаторів події була і наша платформа кар’єрного розвитку Happy Monday. Розповідаємо, чиї проєкти отримають фінансову та менторську підтримку для впровадження новаторських ідей для громад Донеччини та Луганщини.
Про який конкурс йдеться?
EastCode 2021 — Національний конкурс інноваційних рішень для громад східної України. Він покликаний знайти та підтримати ІТ-ідеї, які допоможуть розв’язати актуальні проблеми місцевого розвитку громад Донецької та Луганської областей (підконтрольних уряду України територій) та перетворити їх на успішні цифрові спільноти. Географія конкурсу охоплювала, зокрема, громади вздовж «лінії зіткнення», де доступ до місцевих органів обмежений фізично і які найбільше потребують впровадження сучасних інструментів е-демократії та цифрової взаємодії громадян із держустановами.
Інноваційні ідеї цьогоріч конкурсанти подавали за такими напрямами:
- Доступність надання публічних сервісів.
- Добре врядування та залучення громадян.
- Охорона навколишнього середовища, сталий розвиток та відповідальне споживання.
Які проєкти перемогли?
Загалом на Конкурс подалося 312 команд. До півфіналу відібрали 60, а після менторських зустрічей у фіналі опинилися 20 проєктів. З них переможцями стали 9.
За напрямом добре врядування та залучення громадян:
- Команда GWARA MEDIA із проєктом «GWARA BACK» — сервіс податкового кешбеку для підтримки громадських організацій та незалежних медіа в Донецькій та Луганській області за допомогою цифрової платформи.
- Команда Deputy із проєктом «Deputy» — платформа, що автоматизує роботу депутатів та громадських приймалень зі зверненнями мешканців по всій Україні.
- Команда StateWatch із проєктом «Market Research Tool (MRT)» — портал, який дає можливість порівняти ціни на товари проти COVID-19 в системі державних закупівель для розпорядників бюджетних коштів Донецької та Луганської областей.
За напрямом охорона навколишнього середовища, сталий розвиток та відповідальне споживання:
- Команда LDMS із проєктом «Виявлення та моніторинг звалищ відходів» — сервіс, метою якого є надавати громадськості, бізнесу та державним органам актуальну інформацію щодо розташування сміттєзвалищ та їх впливу на навколишнє середовище.
- Команда Всеукраїнська благодійна організація «Інститут місцевого розвитку» із проєктом «Курс “Збережемо довкілля разом”» для 4-го класу закладів загальної середньої освіти, метою якого є формування екологічних компетентностей та виховання дбайливого ставлення до споживання ресурсів.
- Команда Пакован із проєктом «Мобільний додаток “Пакован”» — помічник для людей, які сортують вдома побутові відходи.
- Команда BeeHiveDoor із проєктом «BeeHiveDoor» — пристрої для захисту медоносних бджіл від отруєння пестицидами.
За напрямом доступність надання публічних сервісів:
- Команда Provodnik із проєктом «Provodnik» — інтерактивна карта (вебплатформа) для людей з обмеженою мобільністю. Вона допоможе їм знаходити найкращі та найбезпечніші маршрути в містах України, отримувати та надсилати інформацію про рівень доступності громадських будівель та інфраструктурних об’єктів, надсилати скарги відповідним державним органам.
- Команда iDev із проєктом «Інспектор доступності закладів та сервісів» — цей інструмент дозволить різним категоріям населення дізнаватися, чи можуть вони потрапити в той чи інший заклад та які труднощі в них можуть виникнути під час відвідування закладу чи отримання певних послуг.
Переможні проєкти отримають грантову підтримку на суму до $20 000 та зможуть пілотувати свої рішення у громадах Донеччини та Луганщини вже до кінця цього року.
Усі охочі можуть переглянути відеотрансляцію фіналу Конкурсу і побачити презентації усіх проєктів-фіналістів.
Національний конкурс інноваційних рішень для громад східної України EastCode 2021 організовано ПРООН спільно з Агентством інновацій Center42 та платформою кар’єрного розвитку Happy Monday у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та у партнерстві з Донецькою та Луганською ОДА за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.
Цьогоріч серед партнерів конкурсу: Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державне агентство розвитку туризму, Український фонд стартапів, ІТ-компанії Eleks, SoftServe, Techiia, Genesis, Daxx, а також Центр розвитку стартапів на Сході України 1991 Mariupol і організація Social Boost.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.