Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Рекрутинг без дискримінації: чек-лист від Happy Monday та UNFPA Україна

15.04.21 Новини 2 хв читання

UNFPA Україна та Happy Monday розробили чек-лист для попередження дискримінації під час рекрутингу. Його головна мета — допомогти рекрутерам забезпечити рівні умови праці для чоловіків та жінок. 

Гендерночутливий рекрутинг — відносно нова, але важлива тема для України. Згідно з даними дослідження, що було проведене Info Sapiens в січні 2021 року, 56% українців віком від 14 років вважають, що існують професії, які підходять виключно для чоловіків або жінок. 79% пояснюють існування «чоловічих» та «жіночих» професій різними гендерними чинниками: традиційна суспільна думка (38%), різне виховання дівчат і хлопців (29%), різні професійні орієнтації (25%).

Фонд ООН у галузі народонаселення активно працює з бізнесом щодо розробки та впровадження політик гендерної рівності в компаніях. Першим кроком було створення бізнес-коаліції та підписання Декларації задля гендерної рівності та запобіганню домашньому насильству у 2019 році. Ми переконані, що забезпечення гендерної рівності в компаніях є одним із чинників їх успішності. Наразі ми активно працюємо із підписантами Декларації, кількість яких на сьогодні вже складає 31 компанію, в кількох напрямах. Зокрема, просування декретних відпусток серед чоловіків, боротьба з домашнім насильством та впровадження гендерночутливого рекрутменту. Наступний етап – надання експертної допомоги для проведення гендерного аудиту серед зацікавлених компаній.

Лала Зінкевич, керівниця проєкту «Трамплін до рівності», UNFPA Україна

Happy Monday та UNFPA Україна в межах проєкту «Трамплін до рівності» розробили чек-лист, аби змінити ситуацію. Він допоможе рекрутерам:

  • чітко та професійно формулювати описи вакансій;
  • заздалегідь продумувати процес відбору та анонсування вакансії;
  • коректно оцінювати подані резюме та портфоліо кандидатів;
  • уникати дискримінаційних питань під час інтерв’ю.

Загалом впровадження гендерночутливого рекрутингу в компаніях дозволить:

  • забезпечити рівні можливості і чоловікам, і жінкам під час пошуку роботи та подачі резюме; 
  • мати рівні права та можливості професійної реалізації, в тому числі в розмірі оплаті праці; 
  • зменшити рівень стереотипного сприйняття професій;  
  • досягнути гендерного балансу у колективі тощо.

Якщо ми чогось не бачимо або не усвідомлюємо, це не означає, що проблеми не існує. Щоб виключити цей дискримінаційний аспект, який часто має місце у процесі працевлаштування, ми маємо замислитися про ефективність кожного етапу, переглянути ці сталі норми, почати дивитися ширше. У розробленому спільно з UNFPA Україна документі ми спробували дати поради та показати можливості для більш толерантного та чутливого процесу працевлаштування. Ми впевнені, що впровадження таких процесів допоможе не тільки кандидатам та кандидаткам відчувати себе більш гідно в процесі працевлаштування, а і дозволить роботодавцям знайти нові джерела для пошуку талантів, посилити власні позиції на ринку та зробити крок назустріч рівним можливостям для кожного.

Анна Мазур, засновниця і керівниця кар’єрного медіа Happy Monday

Завантажити чек-лист можна тут.

Проєкт «Трамплін до рівності» реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, UNFPA за фінансової підтримки Швеції спільно з медіаплатформою Happy Monday. 

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: