Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

За останні 5 років резюме кандидатів стали вдвічі довшими: чому це погано і як їх скоротити

11.09.24 Новини 3 хв читання

Шукаючи роботу, люди намагаються додати в резюме якомога більше деталей про свій досвід та освіту, аби таким чином виділитися серед інших кандидатів. Через це резюме кандидатів за останні 5 років зросли вдвічі. Експерти ж вважають, що надто докладні резюме можуть лише завадити працевлаштуванню. І діляться порадами, як їх зробити більш стислими, але влучними.

Конкуренція на ринку праці, що зростає останніми роками, змушує пошукачів допрацьовувати свої резюме, додаючи більше навичок та професійних досягнень.

Сервіс для створення резюме LiveCareer проаналізував приблизно 50 тисяч резюме у своїй базі даних з 2018 по 2023 рік та виявив, що в середньому їхня довжина збільшилася майже удвічі. Люди додають більше інформації про свої сертифікати, володіння мовами тощо.

Проте експерти кажуть, що у великому документі може бути важче орієнтуватися, й рекрутери не знайдуть потрібну їм інформацію.

«Ви маєте зробити своє резюме сторінкою продажів, а не сторінкою у Вікіпедії», — каже Медлін Манн, коучка із кар’єри та генеральна директорка Self Made Millennial. І додає: все, що роботодавці шукають в кандидатах, зазначено в описі посади. Тому потрібно сфокусуватися на найважливішому.

Як зробити стисле, проте влучне резюме

Якщо ви хочете вразити роботодавця своїми знаннями та досвідом, не переобтяжуючи резюме, ось декілька порад, які допоможуть цього досягти.

Спочатку — найактуальніше

Ясмін Ескалера, експертка із кар’єри в LiveCareer, розповідає що багато шукачів роботи намагаються додати до резюме якомога більше ключових слів, щоб воно могло успішно пройти автоматизовану перевірку. Крім того, так вони хочуть довести свою цінність майбутньому роботодавцю. Проте, каже Ескалера, це збільшує ризики, що рекрутер пропустить найважливіше.

Вона рекомендує шукачам роботи розбити резюме на окремі розділи, щоб його було легше читати. На початок варто винести «професійне саммарі» — тобто коротко розповісти про те, як саме ви можете стати корисними майбутній команді.

Наступним може стати розділ навичок. Для людей, які претендують на посади, де результат можна виміряти кількісно — наприклад, у відділі продажу або маркетингу, було б доцільно включити конкретні досягнення. Далі потрібно вказати досвід і, нарешті, освіту.

Не зловживайте штучним інтелектом

Багато людей, складаючи або редагуючи резюме, звертаються до ШІ. Проте кар’єрна експертка Медлін Манн пояснює, що генеративні інструменти використовують для цього всі загальнодоступні ресурси. Тому прикладом для них слугують всі ті стандартні резюме, що писали люди протягом тривалого часу. Й у результаті також можна отримати не більше, ніж узагальнене резюме, подібне до багатьох інших.

Не виходьте за межі двох сторінок

Новачкам (тим, хто має до п’яти років досвіду) завжди радили уміщати своє резюме приблизно на одній сторінці, а більш досвідченим — обмежувати своє резюме двома сторінками. Сучасні експерти кажуть, що ця порада досі актуальна. 

Зосередьтеся на своєму останньому досвіді

Як правило, роботодавців цікавить найсвіжіший досвід кандидата. Тому Медлін Манн радить сфокусувати цей розділ на крайніх десяти роках або на останніх чотирьох ролях. Крім цього, за її словами, замість довгого опису для кожної позиції достатньо створити маркований список, або й просто перелічити свої ролі. Таким чином резюме зможе точно описати вашу кар’єру, але не вдаватиметься у застарілі деталі.

Хочете створити ідеальне резюме?

Ми зібрали в онлайн-гайді поради кар’єрних консультантів, HR-менеджерів топових компаній і фахівців-практиків!

Отримати гайд
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.