Штучний інтелект почав активний наступ на креативні професії. Наскільки далеко це може зайти?
Спочатку нас переконували, що штучний інтелект забирає в людей лише важку, нудну і марудну роботу, і що представникам творчих професій не варто хвилюватися взагалі. Але це не так, і штучний інтелект вже пише музику.
Вінод Хосла, інженер-мільярдер, бізнесмен і венчурний капіталіст висловив припущення, що за 10 років ми перестанемо слухати музику, створену людьми.
Чому так відбувається
Вже зараз люди все рідше самостійно шукають пісні конкретного виконавця. Набирають популярність плейлисти на музичних сервісах на зразок Spotify, які складаються на основі настрою і активності користувачів.
Крім того, організаціям буде набагато вигідніше використовувати штучний інтелект, тому що це допоможе знизити або зовсім виключити витрати на ліцензування, які серйозно обмежують прибуток.
Місце звичних нам пісень можуть зайняти унікальні мелодії, які нейромережі розроблять окремо для кожної людини з урахуванням його переваг. За останні кілька років зроблено чимало кроків у цьому напрямку.
У березні цього року Warner Music став першим в світі лейблом, який уклав музичний контракт зі штучним інтелектом. До цього нейромережа встигла записати блек-метал альбом, а на YouTube просто зараз йде нескінченний дез-метал концерт від алгоритму Dadabots.
Джерело: НОЖ