Останнім часом мережею шириться все більше історій від пошукачів, які стають жертвами шахрайських схем із несправжнім наймом нібито від відомих IT-компаній. Розповідаємо, як працюють аферисти.
Фейкові вакансії та інтерв’ю з рекрутерами
У червні 2022 року шахраї використовували імена й фото реальних співробітників шведсько-української компанії Sigma Software Group, представляючись співробітниками канадської компанії Sigma Software Solutions. Фальшиві рекрутери розміщували вакансії на джоб-порталі Indeed, проводили інтерв’ю телефоном та надсилали офери електронною поштою.
Менш ніж за місяць після цієї історії схожу схему зловмисники провернули, прикриваючись іменем IT-компанії S-PRO. Видання AIN.UA з’ясувало, що спочатку співробітники компанії помітили підозрілу активність у своєму LinkedIn-профілі, а згодом рекрутерка S-PRO Олена Старушко виявила на одному з джоб-сайтів велику кількість фальшивих акаунтів, створених від її імені.
Як обманювали кандидатів?
В обох випадках аферисти працювали за схожим сценарієм: просили купити дороге офісне обладнання у підставних підрядників. В історії із Sigma Software Solutions кандидати отримували підроблені чеки на суму до $3 тис., купували обладнання та втрачали свої гроші. Відомо про щонайменше чотирьох людей, які постраждали від дій зловмисників.
Пошукачів, які подавалися на фальшиві вакансії від S-PRO, також просили заплатити за оформлення віз або випитували банківські дані нібито для нарахування заробітної плати.
Обидві компанії закликають кандидатів бути уважними, комунікувати з роботодавцями лише через офіційні канали та ретельно перевіряти профайли рекрутерів.
Шукаєте роботу в IT?
У нас на сайті є багато перевірених вакансій від українських та міжнародних IT-компаній.
вакансії
Дякуємо!
Тепер редактори знають.