Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Що робити з поганим босом: 6 стратегій, як приборкати проблемного шефа

19.09.18 Новини 3 хв читання

Яким би неприємним не був ваш бос, завжди можна навчитися розумно ним керувати. Секрет в тому, щоб управляти босом без його участі. Необхідно сприймати вашого керівника не як керівника, а як проблемного клієнта.

Нові дослідження показали, що перевтома на роботі не є причиною того, що люди залишають компанії. Датські дослідники опитали 4,5 тис. працівників державних служб та прийшли до висновку, що частіше причиною звільнення стає складний керівник.

Forbes навів 6 стратегій, що допоможуть взаємодіяти з проблемним керівництвом правильним чином.

1) Встановіть головний мотив

Чим краще ви зрозумієте, що і чому робить ваш бос, і як позиціонувати себе, тим швидше ви зможете досягти результатів. Спробуйте поставити себе на його місце, побачити світ і вашу роботу його очима.

— Що йому не байдуже?

— Що не дає йому заснути вночі?

— Чого б він хотів більше і чого б він хотів менше кожен день?

— Що лякає його?

— Наскільки важливо для нього справляти враження на інших людей?

— Як він вимірює успіх і що думає про невдачу?

Необхідно діяти відповідно до його цінностей і пріоритетів.

2) Підтримуйте його успіхи і працюйте над слабкостями

Може здатися неприємною ідея підтримувати поганого боса в його починаннях, однак ви не отримаєте ніяких плюсів від саботажу його справ, погіршення ситуації або війни з ним. Перший зі способів – допомогти вашому босу зосередитися на природних сильних сторонах. Другий – намагатись оминати його слабкості.

Якщо ви знаєте, що ваш бос часто запізнюється, запропонуйте почати наступну зустріч за нього. Якщо він часто змінює свою точку зору, документуйте його дії, щоб ви могли використати це, коли він буде суперечити собі. Так ви зможете підкреслити свою незамінність для нього.

3) Залишайтесь продуктивним: ваш персональний бренд не повинен страждати

Ніколи не виправдовуйте свою неефективність на роботі поганим характером вашого боса. Дуже часто люди починають відчувати своє право піти з компанії, витрачають більше часу на обід, ухиляються від роботи, втрачають інтерес і не якісно виконують свої обов’язки через проблемного керівника. Не робить такого. Необхідно зосередитися на максимальній продуктивності.

Насправді здатність вдало поводитись з поганим босом може виділити вас серед всіх інших. Ви ніколи не знаєте, хто дивиться або слухає вас, бо це можуть бути люди, які у подальшому відкриють або закриють перед вами нові можливості.

4) Відкрито поспілкуйтесь

Майте сміливість відкрито говорити о проблемах, а не мовчки очікуйте на неминучу розмову. Завжди легше нічого не робити, просто «спокійно» терпіти, громко жалітися колегам або звільнитися. Навряд чи ваш бос байдужий до зворотнього зв’язку або його не хвилює те, як жахливо ви себе почуваєте. Якщо з повагою та щирістю пропонувати покращити співробітництво, вам дозволять вийти на новий рівень довіри.

5) Зрозумійте його інтереси та підлаштуйтесь під них

Аналізуйте поведінку вашого боса, його уподобання, смаки та неприємні теми. Він рухається так само швидко, як приймає рішення? Він повільно розмірковує про речі, потребуючи часу для опрацювання інформації? Як він любить спілкуватися – електронною поштою, особисто або через нотатки?

Чим швидше ви зможете адаптуватися до поведінки вашого боса при спілкуванні, тим швидше він зрозуміє, що ви хочете до нього донести. Робота з його уподобаннями – це найкращий спосіб керувати своїм босом так, щоб він цього не усвідомив, і це ключова навичка лідера, що розвивається у будь-яких умовах.

6) Не дайте хамам себе залякати: постійте за себе, не відступайте!

Люди, що займаються залякуванням, черпають сили з невпевнених та боягузливих людей. Якщо ваш бос не може без критики та криків, то будьте твердішими. Якщо ви чудово виконуєте свою роботу, не лякайтесь зайвих питань та не давайте приводу тиснути на себе.

У випадку, коли ви вимушені вказати босу на його поведінку, зробіть це спокійно, а не на нервах. Підготуйтесь до подальших випадів, задайте собі ключові питання: «Які у вас варіанти? Хто ваші союзники? Ви задокументували його поведінку?»

Перш ніж поставити крапку у ваших стосунках зважте всі ризики та підготуйте план відходу.

Джерело: Forbes


Топ-10 якостей ефективного керівника від Google

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Дякуємо!

Тепер редактори знають.