Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Що заважає українцям опановувати ІТ-професії: дослідження

10.01.23 Новини Увійти в ІТ 4 хв читання

У 2022 році серед українців стрімко зріс інтерес до IT-професій. Компанії фіксували рекорди за кількістю охочих записатися на відповідні курси. Щоправда, до фінішу навчання дійшли далеко не всі. Про причини, чому багато українців так і не змогли опанувати бажану професію, розповідає  дослідження EPAM University. Ділимось результатами. 


Чим українців приваблює ІТ-сфера


За даними дослідження Do IT like Ukraine від Асоціації ІТ Ukraine, спеціальності у сфері інформаційних технологій вирішила отримати рекордна кількість студентів — 58,5 тисяч. Близько 50 тисяч українців та українок подали заявки до освітньої програми від Мінцифри IT Generation. Також 10-кратне збільшення кількості охочих опанувати IT-професії відмітили в EPAM University, там на пілотну програму для світчерів IT Fundamentals зареєструвалося понад 18 тисяч українців та українок. 

Серед причин, які спонукали їх перейти в ІТ-сферу, опитані ІТ-компанією EPAM студенти зазначили можливість працювати віддалено (так відповів кожен третій респондент),  затребуваність професії (25%) та рівень заробітної плати (23%).

Що заважає українцям опановувати IT-професії: дослідження



Чому студенти достроково залишають навчання?


Проте далеко не всі, хто захотів спробувати себе у новій спеціальності, завершили навчання. «Базовий курс IT Fundamentals закінчив кожен шостий», — зазначає Денис Гриньов, керівник освітніх програм ЕРАМ University.

Куратори та кураторки освітніх програм наголошують на кількох причинах, чому студенти достроково залишають навчальний процес:

  • рівень англійської мови не дозволяє повноцінно вивчати матеріали;
  • частина студентів не встигає за темпом навчання, коли потрібно виділяти по 3-4 години на день;
  • спостерігається недостатня мотивація до навчання.

Переважна більшість людей, які хотіли навчатися, не до кінця розуміють, що таке ІТ. Я багато років працюю в освіті та бачу вплив радянської школи, коли значна кількість студентів очікує, що вчитель буде їх підштовхувати до навчання. Але в ІТ все інакше, якщо людина мотивована, то їй допоможуть, дадуть матеріали, підкажуть. Якщо є очікування тільки «отримати залік», то це помилковий підхід.

Денис Гриньов, керівник освітніх програм ЕРАМ University

Самі студенти відзначають схожі перепони, з якими вони стикнулися на шляху в ІТ, підкреслюючи, що найбільшою проблемою для них стала нестача часу.

Що заважає українцям опановувати IT-професії: дослідження


Поради для початківців в IT


Студенти, які вдало закінчили курс, радять свідомо робити вибір на користь IT-професії: «дослідити ринок», «поспілкуватися з тим, хто вже працює», «вчитись по 4 години в день».

Зі свого боку, ментори додають: щоб стати айтівцем, потрібно налаштуватися на тривалий процес навчання упродовж усієї кар’єри. Треба запастися терпінням, адже між початком навчання та першою роботою може пройти багато місяців.

Що заважає українцям опановувати IT-професії: дослідження


Для тих, хто розмірковує над вибором професії в ІТ, фахівці ІТ-компанії ЕРАМ створили спеціальний тест, який допоможе визначитися зі спеціалізацією.


В опитуванні взяли участь 1927 учасників програми IT Fundamentals for Ukrainian switchers від ЕРАМ University. Дослідження проводилося з 29 листопада до 15 грудня 2022 року. 

Шукаєте роботу в ІТ-сфері?

Маємо багато пропозицій від перевірених роботодавців для спеціалістів усіх рівнів.

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
1
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.