Минув рік, як у Євросоюзі прийняли Директиву Єврокомісії 2023/970, яка також відома як закон про прозорість оплати праці. Вона зобов’язує компанії розкривати дані про зарплати або зарплатні виделки для кожної посади. Імплементація директиви триватиме до червня 2026 року, тож сьогодні європейські роботодавці вже активно готуються до змін. Нагадаємо, що передбачає закон та яка його мета.
Прозорість заробітної плати
Директива зобов’яже роботодавців оприлюднювати розміри зарплат своїх співробітників на письмовий запит. Це означає, що кожен працівник зможе дізнатися, яку зарплату отримують колеги, що виконують таку ж роботу, що і він.
Крім цього, компанії повинні будуть повідомити своїм працівникам критерії, які використовуються для встановлення цих винагород.
Боротьба з гендерною дискримінацією в оплаті праці
За даними Євростату, в середньому за годину роботи жінки отримують майже на 13% меншу винагороду від чоловіків. До 2026 року в країнах ЄС цей розрив планують зменшити до 5%.
За новим законом, компанії повинні будуть подавати звітність про зарплати до зазначеного органу та вживати коригувальних заходів, якщо гендерний розрив в оплаті праці перевищить 5% бар’єр.
Читайте також: Чому у вакансіях рідко вказують зарплати та що з цим робити кандидатам?
Розмір зарплати у вакансіях
Згідно зі звітом PayScale за 2021 рік, лише у 12,6% вакансій, опублікованих у всьому світі, була вказана інформація про заробітну плату.
Нове законодавство вимагатиме від компаній вказувати в описі вакансії (або на вимогу кандидата) зарплату або зарплатну виделку, що відповідає посаді. Крім цього, роботодавець не матиме права запитувати у кандидата під час співбесіди про його зарплату на попередньому місці роботи. Таким чином компанія не матиме змоги запропонувати спеціалістові меншу зарплату, ніж закладено в бюджеті.
Варто зазначити, що в 15 європейських країнах ще до прийняття Директиви існували норми, що регулювали прозорість оплати праці, зокрема в Австрії, Бельгії, Німеччині, Іспанії, Данії, Італії, Португалії, Словаччині, Великобританії, Фінляндії, Люксембурзі, Литві, Ісландії, Норвегії та Швеції.
Також у США 17 з 50 штатів вже запровадили законодавство про прозорість заробітних плат, а 8 з них зобов’язують роботодавців оприлюднювати інформацію про пропоновані діапазони заробітних плат. Це не означає, що в цих штатах кожна опублікована вакансія містить інформацію про зарплату. У більшості випадків її надають за запитом кандидата.
Шукаєте роботу або співробітників?
У розділі «Вакансії» ми допомагаємо компаніям і кандидатам знайти одне одного!
Вакансії
Дякуємо!
Тепер редактори знають.