Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Більшість українських ІТ-компаній готові брати на роботу джунів і світчерів

21.12.22 Новини Увійти в ІТ 2 хв читання

Рекрутингова платформа BazaIT спільно з проєктом IT Generation провели опитування серед українських ІТ-компаній щодо готовності наймати світчерів та джунів. Мета дослідження — з’ясувати, чи вистачить робочих місць для всіх українців, які зараз здобувають IT-освіту. Ділимось результатами дослідження. 


Прогнозують, що до 2024 року кількість українських IT-фахівців становитиме понад 450 тисяч. Це спричинене тим, що сфера активно розвивається і є відносно надійною, порівняно з іншими. Багато українців, які втратили роботу через війну, наразі опановують одну з IT-професій, тому питання готовності ринку до великої кількості джунів та світчерів є більш ніж актуальним.

Більшість компаній готові наймати початківців


Понад 86% опитаних компаній уже наймають джунів та світчерів або готові до співпраці з ними. Крім цього, понад 60% респондентів, які готові брати на роботу початківців, заявили, що вже мають для них вакансії або матимуть найближчим часом.

На рішення наймати джуніорів та світчерів у свою команду найбільше впливає наявність попереднього позитивного досвіду в команді (69,6%) та готовність досвідчених працівників менторити новачків (63,8%). Також важливим фактором для працедавців є наявність проєктів відповідного рівня для нових членів команди (52,2%).

Яких джунів/світчерів готові наймати


Найважливішим фактором, який впливатиме на рішення щодо найму початківця, респонденти назвали мотивацію: варіант «у людини світяться очі» набрав 92,8%. До бажаних характеристик також віднесли адекватність кандидата (75,4%), вміння працювати в команді (59,4%), чесність (59,4%) та адаптивність (56,5%).

Як компанії адаптують початківців


Більшість намагаються давати джунам і світчерам регулярні фідбеки (78,3%) і ставити в пару до старшого фахівця (62,3%), при чому залучають систему менторства на необмежений період (60,9%). Серед можливих інструментів також доступ до внутрішньої бази знань та самостійне її опрацювання (53,6%), регулярні внутрішні івенти для обміну досвідом (47,8%), зовнішні можливості навчання (36,2%), ретроспективи (40,6%) та експерименти (21,7%). Є також варіант, коли компанія впроваджує формат внутрішнього університету чи школи (23,2%).

Що заважає працедавцям наймати джунів


Про складнощі в роботі з джунами і світчерами запитували обидві категорії роботодавців: і тих, хто працює з початківцями, і тих, хто проти них у своїй команді. Для тих, хто проти найму джунів, основною причиною відмови є відсутність релевантного досвіду. Варіант «на наші процеси треба тільки спеціалісти з досвідом» обрали 63,6%. Також роботодавців відштовхують відсутність проєктів для таких категорій працівників (54,5%) та довший період онбордингу, ніж зазвичай (54,5%). Серед інших причин: відсутність менторів та можливостей розвивати спеціалістів самостійно, неготовність ризикувати та «набивати шишки» і наявність негативного досвіду.

У дослідженні взяли участь 80 компаній, зокрема Luxoft, SocialTech, MacPaw, Ciklum, Competera та інші.

Шукаєте роботу?

У нас на сайті є вакансії у різних сферах для спеціалістів з різним рівнем.

дивитись
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Дякуємо!

Тепер редактори знають.