Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Українські стартапи залучили понад $35 млн за другий квартал

04.07.23 Новини 3 хв читання

У 2-му кварталі 2023 року в українські стартапи інвестували понад $35 млн, підрахувало видання AIN. Розповідаємо, які бізнес-ідеї виявилися найпривабливішими для інвесторів.


Серед стартапів, які залучили фінансування від інвесторів: платформа для запуску необанків, сервіс онлайн-рекрутингу, AI-додаток, школа англійської мови для дітей і не тільки. Ось 12 стартапів, які отримали найбільші суми на свій розвиток:

  • Платформа для запуску необанків Fintech Farm залучила найбільшу суму інвестицій у 2-му кварталі — $22 млн. Лід-інвестором виступив фонд Nordstar. Засновниками платформи є троє українців: Дмитро Дубілет, Олександр Вітязь та Микола Безкровний.
  • Український стартап Propertymate, що допомагає продавати «новобудови» у США, залучив $5,5 млн від американських та українських інвесторів. 
  • Українсько-американський стартап Haiqu, який створює технології для підвищення ефективності квантових комп’ютерів, оголосив про закриття pre-seed-раунду фінансування на суму $4 млн. Серед інвесторів — американські та українські фонди.
  • Masthead Data підняв pre-seed-раунд у розмірі $1,3 млн. Цей стартап розробляє сервіс, що дає змогу бізнесам у реальному часі відстежувати помилки та аномалії у великих масивах даних.
  • Український стартап Zeely, що розробляє AI-додаток для створення та просування сторінок малого й середнього бізнесу в соцмережах, залучив $1 млн seed-інвестицій від українських венчурних фондів, білоруського Imaguru Ventures, а також бізнес-ангелів. 
  • Онлайн-школа англійської мови для дітей AllRight залучила $1 млн від 11 приватних інвесторів, серед яких — засновник Depositphotos. Кошти залучили у формі конвертованої позики.
  • Українська AI-компанія Osavul, що спеціалізується на кібербезпеці, протидії дезінформації та аналізі інформаційного середовища, залучила $1 млн від венчурного фонду SMRK у межах seed-раунду інвестицій.
  • Український стартап FarmFleet, який створює інструменти для полегшення та оптимізації роботи аграріїв, залучив $550 тис. 
  • Онлайн-платформа для автоматизації бізнес-процесів обслуговування об’єктів нерухомості Prengi залучила $500 тис. Інвестором став венчурний фонд SMRK.
  • Український стартап InputSoft залучив раунд на 250 тис. євро. Це SaaS-платформа для оптимізації використання людських і технічних ресурсів та аналізу даних в аеропортах. 
  • Сервіс онлайн-рекрутингу Adsee, який допомагає запускати рекрутингові кампанії у соцмережах, залучив фінансування від Jooble. Обсяг інвестицій не розголошували, оскільки це pre-seed-інвестиція.
  • Компанія афілійованого маркетингу в iGaming SETAFF отримала інвестиції від українського інвестиційного фонду NetSolid Investments. Суму угоди не розголошували.

Читайте також: Які важливі для світу технології розробили українські айтівці: інфографіка

Також у 2-му кварталі стало відомо, що стартап з доставки морепродуктів Seadora був змушений припинити діяльність в Україні через повномасштабну війну. Запуск на нових ринках не дав бажаних результатів для головного інвестора — фонду SMRK. Як наслідок, фонд був змушений списати свою інвестицію в цей проєкт.

Шукаєте роботу?

На Happy Monday багато вакансій від українських та міжнародних компаній 👉

Переглянути
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.