Сьогодні все більше українців, особливо в регіонах, готові покинути сім’ї, поточну роботу та поїхати на заробітки за кордон. Аналітики Jooble дослідили це питання у новому опитуванні.
Jooble опитали 1035 українських пошукачів із галузей виробництва, освіти, будівництва, медицини, державного сектору, готельно-ресторанної сфери, IT та інших. Виявили, що 45,3% опитаних не проти виїхати на заробітки за кордон цього року. У 54,7% такого в планах немає. Водночас досвід роботи за кордоном мають лише 31,2% респондентів.
Що мотивує українців їхати на заробітки, а що — стримує?
Головна мотивація виїхати — можливість заробити більше, ніж в Україні, і відсутність постійного місця роботи. Зокрема, третина опитаних зізналися, що заробляють на місяць від 5 000 до 10 000 гривень, а ще 23,8% респондентів заявили, що наразі ніде не працюють. Лише 6,6% учасників опитування зазначили, що мають зарплату понад 20 000 грн.
Серед інших причин, що змушують українців їхати на заробітки, є такі:
- можливість накопичити кошти (безплатне проживання, харчування від роботодавця);
- комфортніші умови праці;
- легальне працевлаштування;
- медичне страхування;
- зручний графік.
Проте є речі, які стримують пошукачів від подібного рішення. Це сім’я, здоров’я, небажання покидати звичний спосіб життя, страх натрапити на шахраїв, стабільна робота в Україні, відсутність закордонного паспорта, відсутність заощаджень, незнання іноземної мови, відсутність вакцинації, страх не облаштувати побут на новому місці.
На який рівень оплати розраховують українці на заробітках?
За результатами опитування, очікування українців від заробітної плати на роботі за кордоном такі (див. інфографіку):
Більше про результати дослідження Jooble — за посиланням.
Шукаєте роботу, яка дозволить достойно заробляти і в Україні?
Маємо багато пропозицій від українських роботодавців!
Вакансії
Дякуємо!
Тепер редактори знають.