Нещодавно ми розповідали, що українці готові звільнятися з роботи, якщо їм не піднімуть зарплату. Ділимося новим дослідженням від IT-компанії Jooble про те, скільки українських пошукачів готові змінити місце роботи та які для цього є причини, крім рівня оплати праці.
Опитування 1530 українських пошукачів з різних галузей показало, що 85,6% українців планують змінити роботу у найближчий рік, якщо буде гарна можливість. 9% ще не думали про зміну роботи найближчого року, а 5,4% опитаних все влаштовує.
Попри це 53,3% опитаних спеціалістів зазначили, що хотіли б працювати на одному місці якомога довше та змінювати роботу тільки через певні обставини. 27,8% обрали б можливість поступово зростати в межах однієї компанії. 16,5% опитаних вважають, що краще змінювати роботу раз у 2-5 років із перспективою зростання рівня зарплати та підвищення посади. 2,4% спеціалістів змінювали б роботу частіше одного разу на 2 роки за потреби.
Чому українці змінюють роботу
В результаті опитування виділили три типові причини зміни місця роботи. Серед них такі:
- Відсутність можливостей для зростання зарплати.
- Відсутність можливостей для кар’єрного розвитку.
- Ненадійність роботодавця.
Проте є й інші причини, які теж мотивують українців змінити роботу. Серед них токсичність на робочому місці, бажання змін, конфлікт на робочому місці, зміна спеціалізації/професії.
А що з зарплатами?
49,7% опитаних пошукачів розповіли, що після зміни роботи їхня заробітна плата здебільшого зростала, у той час як у 32% вона залишалася без змін. У 9,8% опитаних теж змін в рівні доходу не відбувалось, але збільшувалась кількість додаткових опцій (страхування, нематеріальні заохочення тощо). 8,5% спеціалістів вказали, що під час зміни роботи їхня зарплата зменшувалася.
Такі результати показують, що зміна роботи не завжди приводить до збільшення рівня доходу спеціалістів.
Більше про результати дослідження Jooble — за посиланням.
Бажаєте знайти роботу, яку не хочеться міняти?
На нашому сайті — вакансії від перевірених роботодавців!
Вакансії