Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Українці готові звільнятися, якщо їм не піднімуть зарплату: дослідження

27.08.21 Новини 3 хв читання

Попри пандемію та зміни на ринку праці, люди все менше бояться втратити роботу. Про це свідчать результати дослідження серед міленіалів від «Делойт», якими ми ділилися нещодавно. Гіпотезу підтверджує також свіже опитування українських спеціалістів від IT-компанії Jooble.


Опитування 872 українських спеціалістів з різних галузей показало, що 74,1% з них незадоволені рівнем своєї заробітної плати. 23,6% опитаних відповіли, що їх все влаштовує, але якби почали платити більше, то були б не проти. Повністю задоволені своєю заробітною платою тільки 2,3% респондентів.

CWCwuB3 b5uhV7FMu54XyV3SEBfDku9iUhl5TrsUc0Jwftj9mTtOpMFAw8UJ9nNVcYowti1 pHfD NTTTHMokihA3KVx2khugYj kszzyH7mP5HnSA 8Xv7P7Sf PftP365zz in=s0


Люди готові пробувати різні шляхи підвищення зарплати 


За результатами опитування Jooble, 53,6% респондентів планують у найближчі пів року просити керівництво підвищити заробітну плату. Серед основних мотивів є інфляція, збільшення середньої заробітної плати по ринку, підвищення рівня власної кваліфікації, тривалий час роботи на одному місці.

Щоб збільшити свій дохід, опитані спеціалісти готові до таких дій:

  • 34,3%  — змінили б місце роботи на таке, де запропонують вищу оплату (без розмови з поточним роботодавцем про підвищення);
  • 33,2% — шукали б нове місце роботи з вищою заробітною платою та потім поговорили б з керівництвом про збільшення оплати праці;
  • 32,5% — готові попросити підвищення у поточного роботодавця та були б готові до можливої відмови та звільнення.


Українці хочуть значного збільшення виплат


Згідно з результатами опитування, 72,6% українців не бояться звільнитись, якщо заробітну плату не підвищать, інші 27,4% до такого не готові. 

Наскільки ж потрібно підняти зарплату, аби спеціалісти були задоволені? Думки респондентів розділились:

  • 52,7% фахівців хочуть підвищення на 40%+;
  • 33,6% влаштувало б збільшення на 20-30%;
  • 12,6% — на 10-20%;
  • 1,1% — до 10%.

При цьому спеціалісти здебільшого не готові задовольнятися іншими фінансовими заохоченнями (оплата компанією навчання, оплачувана путівка на відпочинок) замість підвищення зарплати. Про це заявили 63,8% опитаних, тоді як 36,2% спеціалістів це б влаштувало.

Y0MAm6fPL 5Br6YLafvpd1wMI28LlnZ2kHKTWgO4 orE8j5Xlputuh8FJsv8FnFmQAbgHuP8hlfov4VYdkoq4Y849FnKDL9kA20NAX3qKmLsSdk2cgf3f408QjZk DhRjG6EcHwC=s0


До звільнення готові не всі


Респондентів, які не готові звільнитись з поточного місця, якщо оплату праці не підвищать, найбільше лякає страх втратити роботу (про це заявили 35%). Проте є й інші причини:

  • невеликий час роботи на поточному місці;
  • попередні домовленості з роботодавцем;
  • робота в бюджетній сфері;
  • відсутність віри в те, що підвищення заробітної плати може дійсно відбутись.

Дослідження проводилося з 18 червня по 5 серпня 2021 року. В опитуванні взяли участь 872 українських спеціалістів з різних галузей, таких як: виробництво, освіта, державний сектор, медична сфера, будівництво, IT, готельно-ресторанна галузь, аграрний сектор, логістика та інші. 62,5% опитаних мають 7+ років професійного досвіду, 22,7% — 3+ років досвіду та 14,8% із досвідом до 3 років. 

Більше про результати дослідження Jooble — за посиланням.

Як просити підвищення зарплати, щоб зрештою його отримати?

Читати
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.