Війна, що триває, змушує українців жити та працювати в умовах сильного стресу та напруження. Попри це, згідно з даними компанії Gradus Research, рівень працевлаштованості, як і рівень зарплат, в Україні зростає.
В рамках дослідження «Градус суспільства під час війни», яке триває від початку повномасштабного вторгнення, українців опитали, які стани та настрої в них переважають.
У червні 2024 року понад половина респондентів (54%) зізналися, що відчувають втому. Такий же рівень спостерігався під час попередньої хвилі опитування у грудні 2023 року. Водночас дещо знизився рівень напруженості (41% проти 43%) та зросло розчарування (33% проти 29%). Крім того, з квітня 2024 року залишається стабільно високим рівень стресу (87-88%).
Роботи та доходів стає більше
Попри загальну втому та невизначеність, все більше опитаних українців мають роботу і працюють повний або частковий робочий день (69% у червні 2024 року проти 62% у грудні 2023 року). Найнижчий рівень працевлаштованості спостерігався у березні 2022 року — 24%.
Читайте також: Як шукати роботу та планувати життя в умовах невизначеності: дієві техніки
Крім того, вже 56% українців відмічають, що підвищилася їхня заробітна платня — це більше, ніж в усіх попередніх хвилях дослідження.
«Факти збільшення рівня працевлаштованості і доходів можуть позитивно впливати на рішення зворотної міграції українців за кордоном, — каже Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка дослідницької компанії Gradus Research. — Більше того, бачимо серед результатів і зростання намірів залишатися в Україні у разі загострення ситуації — наразі переважна більшість (62%) опитаних українців не планують нікуди переміщатись за таких обставин. І це важливий сигнал, що покращення економічних факторів може впливати на ситуацію навіть за умов, що безпекові ризики залишаються».
В межах 10-ї хвилі дослідження Gradus Research опитав у червні 1165 респондентів віком 16-60 років.
Шукаєте роботу або співробітників?
У розділі «Вакансії» ми допомагаємо компаніям і кандидатам знайти одне одного!
Вакансії
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Чому ми втомлюємося від роботи та чи завжди звільнення — єдиний вихід?
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
В Україні хочуть створити аналог Upwork для айтівців
200 українок отримають до $8000 на розвиток власної справи
Шахраї розсилають фейкові пропозиції роботи від імені української IT-компанії