Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Більш ніж половина українців втратили роботу через війну: опитування

25.03.22 Новини 2 хв читання

Соціологічна група «Рейтинг» провела опитування серед 1000 українців різного віку, щоб дослідити, як змінилося їхнє життя від початку війни. Зібрали найцікавіші результати. 


Яка ситуація з роботою та фінансовим становищем?


Якщо коротко — не дуже. Більш ніж половина (53%) опитаних, які мали роботу до війни, сьогодні не працюють. У решти респондентів ситуація дещо краща:

  • 22% — працюють у звичному режимі;
  • 21% — віддалено або частково;
  • 2% — знайшли нову роботу.

Згідно з результатами опитування, ті, хто залишилися без роботи, втратили не лише можливість фінансово себе забезпечувати, але й звичний спосіб життя, впевненість, психологічну стабільність. Через це їм дещо важче адаптуватись до поточних умов. Найбільше це торкнулося мешканців східних областей України (74%), молоді до 35 років (60%) та тих, хто покинув своє місто (66%).

Ситуація з втратою роботи ускладнюється тим, що у 40% респондентів, за їх словами, заощаджень вистачить лише на місяць. Крім того, у 52% українців фінансове становище з початком війни значно погіршилось, у 28% — скоріше погіршилось, ніж ні, і лише у 18% нічого не змінилось. 


Які плани в українців на період «після війни»?


Пункт №1 в планах 55% опитаних українців на життя після війни — подорожувати Україною. На другому місці стоїть професійний розвиток: 49% респондентів планують отримати додаткову освіту чи нові знання, а 38% — освоїти нову професію. Це можна пояснити тим, що українці розуміють — попереду нас чекає післявоєнне відновлення, а разом з ним зміни у структурі зайнятості населення та професійній площині, і до цього треба бути готовим. 

Також 27% респондентів мріють після війни розпочати свою справу, 21% — піти на нову роботу. Охочих стати підприємцями серед чоловіків більше, аніж серед жінок — 31% проти 23%.

Цікаво, що на плани щодо професійного розвитку впливає й те, залишилася людина в рідному місті чи була змушена виїхати. Так, у другої категорії українців мотивації щось міняти та рухатись вперед більше — вони суттєво сильніше хочуть:

  • отримати додаткову освіту чи нові знання (61% проти 47%);
  • освоїти нову професію (51% проти 35%);
  • відкрити свою справу (40% проти 23%).

Більше про результати дослідження — за посиланням.

Ви в пошуках нової роботи?

Ми зібрали понад 900 вакансій для віддаленої роботи та локальної у європейських містах!

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: