Нова ІТ-професія допоможе жінкам стати фінансово незалежними.
Навіщо жертвам домашнього насилля йти в ІТ?
За результатами дослідження «Економічні наслідки насильства щодо жінок в Україні», щороку майже 600 українок помирають внаслідок домашнього насильства. При цьому загалом від знущань потерпає кожна п’ята жінка. Одна з причин, чому вони терплять таке ставлення до себе — економічна залежність від партнера. У UNFPA Україна вважають, що важливо дати можливість жінкам змінити ситуацію, опанувавши нову високооплачувану професію з допомогою онлайн-курсів.
Згідно з даними дослідження Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, кожен четвертий громадянин вважає що насильство чоловіка стосовно дружини має своє виправдання. Суспільство потребує по справжньому потужних та дієвих ініціатив, що стануть нашою відповіддю гендернообумовленому насильству. Започаткована ініціатива дозволить жінкам та дівчатам, які постраждали від гендерного насильства, опанувати спеціальності в галузі IT, де заробітна плата доволі висока, як власне і попит на таких фахівців. Отримання постраждалими цих професій — потужний інструмент підвищення їх фінансового добробуту та економічної незалежності.
Які ІТ-напрями вивчатимуть?
Оскільки це пілотний запуск проєкту, у UNFPA Україна вирішили розпочати з набору 350 учасниць й розділити їх на дві групи, які займатимуться у різні періоди часу. Це важливо, аби кожній жінці надати якісні послуги з навчання.
Першу групу вже набрано. До неї увійшли 200 жінок, які розпочнуть навчання тривалістю в 6 місяців вже у травні.
Навчальні матеріали Фонд ООН у галузі народонаселення розробив у партнерстві з IT-школами Beetroot Academy та Logos IT Academy в межах проєкту «Трамплін до рівності». Вони дозволять опанувати такі напрями діяльності:
- програмування на мовах Java, JavaScript, РНР;
- тестування;
- UI/UX дизайн;
- проєктний менеджмент.
Учасниці проєкту додатково отримають психологічні та кар’єрні консультації, менторську підтримку під час пошуку роботи.
Набір до другої групи, яка складатиметься з 150 жінок, планують розпочати восени. Його анонсують на фейсбук-сторінці та сайті Фонду ООН у галузі народонаселення.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.