Тіньова зайнятість в Україні сягнула 9% від кількості зайнятого населення. Тобто кожен десятий українець працює нелегально. Про це розповів представник Держслужби з питань праці (Держпраці) в ефірі «Українського радіо».
За даними Держпраці, держбюджет України втрачає приблизно 100 мільярдів гривень щороку через те, що не всі роботодавці декларують трудові відносини з працівниками.
Найчастіше випадки незадекларованої праці трапляються в закладах громадського харчування, торгівлі, на будівництві та в сільському господарстві.
У Держпраці нагадують, що на офіційно працевлаштовану особу поширюються правові норми законодавства про загальнообов’язкове державне страхування та про охорону праці. Роботодавець зобов’язаний провести медогляд працівника перед прийняттям на роботу і під час виконання ним своїх трудових обов’язків, а також проводити навчання з охорони праці. Всі ці заходи надалі мінімізують ризики, наприклад, настання нещасних випадків та аварій на виробництві.
«Держпраці розпочала інформаційну кампанію “Виходь на світло!”, аби донести до роботодавців та працівників інформацію про ризики та наслідки, в які вони можуть потрапити, якщо не дотримуватимуться цих правових норм», — каже перший заступник начальника Центрального міжрегіонального управління Держпраці Андрій Харченко.
Читайте також: В Україні запустять сайт, що допоможе людям з інвалідністю в пошуку роботи
Раніше в Держпраці повідомляли, що з червня 2023 року відновлено позапланові перевірки роботодавців. Вони відбуваються на підставі звернень громадян.
За свідоме ухилення від офіційного оформлення працівників роботодавця можуть притягнути як до адміністративної, так і до кримінальної відповідальності. Штраф за одного неоформленого працівника становить 10 мінімальних зарплат — 67 000 гривень. Якщо ж будуть виявлені факти, що роботодавець вчиняє таке правопорушення повторно, то штраф збільшується втричі — до 30 мінімальних зарплат, або 200 000 грн.
Шукаєте офіційну роботу?
Переглядайте пропозиції від перевірених компаній на Happy Monday
Вакансії
Дякуємо!
Тепер редактори знають.