Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Відтепер офіційно: в Україні можна вживати фемінітиви у назвах професій

27.08.20 Новини 1 хв читання

У всіх офіційних кадрових документах відтепер можна вказати, що ви, наприклад, дизайнерка, а не дизайнер.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України дозволило вказувати в фемінітиві назву професії в кадрових документах.

Професійні назви робіт наводяться у чоловічому роді, окрім назв, які застосовуються виключно у жіночому роді (економка, нянька, покоївка, сестра-господиня, швачка). За потребою користувача при внесенні запису про назву роботи до кадрової документації окремого працівника, професійні назви робіт можуть бути адаптовані для означення жіночої статі особи, яка виконує відповідні роботи.

наказ №1574 від 18.08.2020 «Про затвердження Зміни № 9 до національного класифікатора ДК 003:2010»

У своєму наказі Мінекономіки посилається на норми оновленого українського правопису, які Кабінет Міністрів схвалив у травні 2019 року. Навели і приклади фемінітивів, які можна вписати у свою трудову книжку та інші документи: замість «інженер», за бажанням, можна писати «інженерка», замість «соціолог» – «соціологиня», замість «верстатник» – «верстатниця».

Нагадаємо, оновлений правопис почав діяти з 3 червня 2019 року. 

Втім, наказ стосується не лише фемінітивів. Також затверджені зміни, що стосуються назв деяких медичних професій. Як ми повідомляли раніше, до цього часу в Україні чоловікам до трудових книжок записували посади «медична сестра» і «акушерка».

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Дякуємо!

Тепер редактори знають.