Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Не сліпий, а незрячий: в Україні презентували гайд безбар’єрних подій

04.04.24 Новини 3 хв читання

В Україні створили гайд безбар’єрних подій. Його презентували днями під час засідання Ради безбар’єрності, повідомляє Мінцифри. Розповідаємо, яку інформацію можна знайти в документі. 


Навіщо створили гайд


Принципи доступності та інклюзії набувають дедалі більшої актуальності у світі, адже визнають права та потреби всіх людей попри їхні відмінності. Неабияк актуально це й для України, адже в країні, за офіційними даними, 3 млн людей з інвалідністю. І війна, на жаль, лише збільшує цю цифру. Поява такого гайда підвищить обізнаність українців у темі та сприятиме розвитку здорового інклюзивного середовища в країні, вважають упорядники документа.


Що є в гайді


Словник термінів

Він пояснює, як правильно звертатися до людей з різними формами інвалідності чи людей старшого віку. Також у словнику є роз’яснення технічних термінів, пов’язаних з темою безбар’єрності, наприклад: тактильна навігація, спеціалізований дизайн чи розумне пристосування.

гайд безбар’єрних подій: ілюстрація
Ілюстрація в гайді


Поради з організації офлайн- та онлайн-заходів

Також тут є рекомендації щодо організації онлайн- та офлайн-заходів. Зокрема, організатори концертів, ярмарок, дитячих та спортивних івентів мають забезпечити вільний доступ гостей до підземних укриттів, психологічну допомогу та підтримку, тихі куточки для відпочинку. 

Що ж до онлайн-заходів, важливими є вибір вебсайту та платформи для трансляції, транскрибування аудіо, субтитрування й візуальна підтримка. Зазначається, що ці рекомендації допоможуть зробити онлайн-події доступнішими для людей з порушеннями зору та слуху.

Читайте також: Як проводити інклюзивні онлайн-заходи: досвід команди Happy Monday


Рекомендації безбар’єрних рішень

Окрема частина гайда присвячена безбар’єрним рішенням. Серед іншого вони стосуються облаштування тимчасових стоянок для автомобілів, кімнат сенсорного розвантаження (для людей, що мають ПТСР чи підвищену сенсорну чутливість), освітлення вхідного простору, облаштування вбиралень, кімнат по догляду за дитиною та зон споживання їжі. 

гайд безбар’єрних подій: схема
Схема-рекомендація, як має виглядати кімната по догляду за дитиною

Документ містить чекліст, який допоможе перевірити безбар’єрність онлайн- чи офлайн-заходу.

Гайд можна переглянути та завантажити за посиланням

Шукаєте роботу, де зможете бути собою?

У розділі «Вакансії» ми допомагаємо компаніям і кандидатам знайти одне одного!

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: