Кар’єрний портал Happy Monday разом з ГО «Професіонали майбутнього» реалізував проєкт з підтримки працевлаштування ветеранів АТО/ООС «Робота для ветерана є!». Його мета — збільшити кількість компаній, які відкриті для ексучасників бойових дій, та знизити рівень дискримінації ветеранської спільноти серед роботодавців. Розповідаємо, чим та кому корисний цей проєкт.
Як виникла ідея запустити проєкт та навіщо?
Хоч компанії активно розвивають напрям корпоративної соціальної відповідальності, а на ринку праці спостерігається дефіцит кадрів, існує багато тих, хто дискримінує кандидатів через військовий досвід й відмовляє у працевлаштуванні. Зокрема, 32% ветеранів, яким довелося шукати роботу після військової служби, відчували небажання роботодавців наймати їх через їхній статус (за даними дослідження, проведеного у рамках Програми реінтеграції ветеранів IREX).
Проєкт «Робота для ветерана є!» необхідний, аби показати іншим, що військовий досвід не повинен бути мотивом для дискримінації, а мати в команді учасників бойових дій — це не величезний ризик чи додаткові проблеми, а честь.
Наразі існує приблизно 760 організацій та проєктів, що допомагають ветеранам у пошуку роботи та перекваліфікації (за даними єдиної бази ініціатив для ветеранів «Без броні»), але тих, які фокусуються на зміні ставлення роботодавців до учасників бойових дій, немає. Водночас працевлаштування учасників бойових дій — проблема обох сторін, і однобічні ініціативи не можуть її вирішити. Тому ми вирішили реалізувати цей проєкт, аби поспілкуватися і з ветеранами АТО/ООС, і з компаніями, які вже працевлаштовують екскомбатантів, й дослідити наявні стереотипи та упередження, аби в результаті розширити кількість можливостей, доступних для учасників бойових дій.
Чим корисний проєкт для роботодавців?
У «Робота для ветерана є!» взяли участь понад 70 компаній, які поділились враженнями про співпрацю з учасниками бойових дій у різних форматах. Тому для організацій це чудова можливість дізнатись, чого чекати від найму ветеранів, чому їх потрібно брати в команду та що відштовхує ексучасників АТО/ООС при виборі місця роботи.
Загалом в межах проєкту реалізували такі активності:
- відзняли 5 відеоісторій та випустили 5 статей-кейсів, де компанії поділились досвідом працевлаштування ветеранів АТО/ООС;
- провели опитування серед роботодавців, аби зрозуміти, які переваги працевлаштування екскомбатантів вони бачать, чому досі цього не роблять та що їх насторожує у співпраці з ветеранами;
- провели опитування серед екскомбатантів, аби виявити, з якими упередженнями вони вже зіштовхувалися в процесі пошуку роботи, чому вирішують не повертатись на попереднє місце робити після демобілізації і на що вони звертають увагу при виборі роботодавця.
Також у роботодавців з’явилася можливість доєднатися до числа компаній, що готові наймати учасників бойових дій, та розмістити вакансії на сайті Happy Monday зі спеціальною позначкою «Беру героя на роботу!», якщо готові взяти на роботу ветерана АТО/ООС.
Щоб ознайомитися з усіма активностями для роботодавців детальніше, переходьте на сторінку проєкту →
Перейти
Чим корисний проєкт для ветеранів АТО/ООС?
У «Робота для ветерана є!» взяли участь понад 80 ветеранів АТО/ООС, які поділились інформацією про те, з якими упередженнями стикаються під час пошуку роботи, які сумніви супроводжують в процесі та яким є їхній досвід роботи в компаніях після завершення служби.
А ще саме для них реалізували кілька корисних активностей:
- Розробили та випустили порадник, який допоможе скласти резюме, супровідний лист, податися на вакансію та пройти співбесіду, описавши військовий досвід зрозумілою для рекрутерів мовою.
- Зібрали базу роботодавців, відкритих до ветеранів АТО/ООС.
- Додали фільтр-відмітку «Вакансії для героїв» для позначення пропозицій роботи від компаній, які охоче візьмуть в команду учасника бойових дій.
Хочете ознайомитись з усіма активностями для ветеранів АТО/ООС детальніше? Переходьте на сторінку проєкту →
ПерейтиПроєкт «Робота для ветерана є!» реалізовано кар’єрним порталом Happy Monday та ГО «Професіонали майбутнього».
Цей проєкт став можливим завдяки Програмі реінтеграції ветеранів, яка реалізується IREX за підтримки Державного департаменту США й охоплює безпосередню роботу з ветеранами, представниками міністерств та місцевих громад для підтримки ветеранів України, чисельність яких стрімко зросла внаслідок збройного конфлікту на сході України.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.