11,3 мільйона українців втратили свої домівки через війну. Щоб допомогти внутрішньо переміщеним людям повернутись до нормального життя та знову відчути домашній комфорт і затишок, небайдужі українці запустили проєкт Vsimdim. Розповідаємо, як це працює та як можна отримати допомогу або підтримати організаторів.
Допомагають почати життя заново
Vsimdim є платформою для поєднання донорів земельних ділянок, місцевої влади, донорів, що фінансують проєкт, та організацією, що курує поселення родин, які потребують тимчасового житла.
Програма реалізується у 5 кроків:
- пошук земельної ділянки;
- підведення комунікацій;
- виробництво та встановлення модульного будинку;
- поселення родини;
- допомога з інтеграцією.
Програма надає тимчасове житло на термін від 6 до 12 місяців. Це мобільний модульний будиночок зі стильним ремонтом, власним санвузлом та навіть зоною усамітнення, аби всі члени родини мали власний куточок. Але це не головне. Vsimdim прагнуть забезпечити людей не лише дахом над головою, а й можливістю швидкого повернення до повноцінного соціального та економічного життя.
«Наша мета — не заселені, а виселені родини. Поселяючи людей у будиночок на термін від 6 до 12 місяців, ми також підключаємо команду психологів та HR-спеціалістів, які працюватимуть з родиною протягом всього часу проживання безкоштовно. Крім цього, всі мешканці будинків матимуть змогу проходити курси від Projector Institute безкоштовно. Це допоможе стабілізувати емоційний стан, отримати достатню мотивацію та ефективні поради, аби знайти роботу та отримати фінансову можливість винаймати власне комфортне житло. Модуль, навіть найстильніший, — це круто, але не назавжди, адже кожна українська родина варта гідного життя», — розповідає співзасновниця проєкту Таня Каменєва, розкриваючи суть ідеї.
Аби дати учасникам жагу до розвитку та праці, Vsimdim уникає формату «гетто», розміщуючи максимум 3-4 будиночки в одному поселенні, інтегрованому в певний населений пункт, де є доступ до всієї важливої інфраструктури. Організатори вважають, що таке сусідство реінтегруватиме людину до звичної буденності, надаючи їй змогу повернутися до повноцінного життя.
Коли родини через декілька років переїдуть у нове постійне житло, будинки Vsimdim слугуватимуть далі для таких благодійних цілей:
- тимчасовий прихисток для жінок, що постраждали від домашнього насильства;
- частина паліативної програми, як тимчасовий будинок на природі;
- основа для соціального літнього табору для дітей на природі.
Як стати учасником програми
Взяти участь у проєкті може кожна українська родина, що втратила дім. Для цього потрібно заповнити анкету на сайті. В анкеті ви знайдете всю важливу інформацію щодо програми адаптації та умов участі.
Родини заселятимуть у три черги:
- перша черга — родини, які безповоротно втратили житло та роботу;
- друга черга — родини, які не можуть повернутися додому через бойові дії або окупацію;
- третя черга — родини, які не можуть повернутися додому через бойові дії.
Як підтримати проєкт
Допомогти проєкту можна, відправивши донат на виробництво будинків або надавши в безкоштовну строкову оренду земельну ділянку. Наразі Vsimdim шукають таку можливість у Київській області, щоб створити перше поселення для чотирьох родин.
Шукаєте роботу?
У нас на сайті є багато актуальних вакансій, зокрема і від компаній, дружніх до ВПО.
дивитися
Дякуємо!
Тепер редактори знають.