Віддалена робота окремих спеціалістів у компаніях вже нікого не дивує. Але що, як компанія дозволить не приходити до офісу одразу 300 працівникам? Про такий експеримент у HR-компанії Justworks повідомляє інтернет-видання Inc.com.
Компанія запровадила систему Work From Anywhere (WFA) у своїх офісах на один тиждень. Як пояснює засновник і виконавчий директор Justworks Ісаак Оутс, до цієї ідеї їх підштовхнула військова практика block leave – коли цілий підрозділ тимчасово припиняє свою роботу.
«Ми надали кожному співробітнику можливість на тиждень змінити своє робоче місце, – говорить Оутс. – Звісно, це не відпустка, а, скоріше, можливість подивитися на робочі задачі свіжим поглядом і надихнутися на продуктивність. Ми прагнули заохотити працівників більш глибоко та усвідомлено працювати над своїми бізнес-завданнями».
Умов експерименту було небагато. Усіх працівників зобов’язали дотримуватися звичайного робочого графіку за нью-йоркським часом та виконувати звичний обсяг роботи, згідно зі своїми обов’язками.
Які результати продемонструвала віддалена робота?
Завдяки тісним міжособистісним зв’язкам тиждень віддаленої роботи не вплинув негативно на продуктивність. Навіть зустріч керівництва, яка ніколи раніше не проходила дистанційно, успішно відбулася онлайн за допомогою відеозв’язку.
Деякі працівники скористалися часом поза офісом, щоб відвідати своїх клієнтів та налагодити більш ефективне співробітництво. Частина команди роз’їхалася по всій країні, хтось навіть вилетів за кордон. На роботу більшість повернулися зі свіжим ідеями, планами на майбутнє, клієнтськими інсайтами та іншою корисною інформацією.
Оутс відмічає, що позитивна енергія та гарний робочий настрій у понеділок після тижня віддаленої роботи були дуже помітними. Співробітники хотіли повернутися, побачити один одного, поділитися враженнями від експерименту й успіхами. Це було зовсім інше відчуття – не схоже на повернення з відпустки, адже ніхто нічого не пропустив і не мав робочих «боргів».
Щоб зробити остаточні висновки, Оутс провів серед співробітників опитування стосовно тижня WFA.
- 97% команди підтвердили, що здатні досягати своїх робочих цілей та підтримувати зв’язок з колегами навіть дистанційно.
- 98% визнали таку ініціативу бажаною зміною в робочому графіку.
- 97% виявили бажання провести тиждень WFA і наступного року.
Результати експерименту збігаються з твердженням професора з організаційної психології Кері Купера з Університету Ланкастера про те, що більшість людей не хочуть працювати виключно з дому – усі вони, зрештою, прагнуть певного соціального контакту. Наразі підхід WFA закріплений у плані дій компанії Justworks у надзвичайних ситуаціях з метою продовження роботи за будь-яких обставин.
Гнучкість як невід’ємна частина робочого формату
Експеримент Justworks показує, що віддалена робота для усіх співробітників – далеко не божевільне рішення. Керівник компанії зазначає, що роботодавці повинні якось реагувати на те, що співробітники, особливо міленіали, відчайдушно прагнуть до рівноваги між роботою та особистим життям. І робота поза офісом – один із варіантів вирішення цього питання.
Але Оутс радить обговорити з командою кілька домовленостей ще «на березі», щоб навіть віддалено вона працювала не менш ефективно.
Перш за все, необхідно, щоб співробітники сприймали віддалену роботу так само серйозно,, як і роботу в офісі. Для цього потрібно чітко проговорювати усі очікування заздалегідь, щоб процес роботи був успішним і не викликав непорозумінь.
Також варто розуміти, що не існує єдиного підходу для всіх робітників. Для деяких позицій (наприклад, пов’язаних із розробкою програмного забезпечення) гнучкий формат підходить краще, тоді як іншим потрібно більше контролю, чіткої структури та постійної уваги.
«Загалом, – підбиває підсумки Оутс, – гнучкий формат роботи виглядає по-різному для кожної компанії, і, можливо, навіть для кожної команди. WFA – це лише одне із вдалих рішень, яке спрацювало для нас. Але є ще безліч інших, які можуть поліпшити роботу».
Джерело: Inc.com
Читайте також: «Віддалена робота: що це, навіщо та як»
Дякуємо!
Тепер редактори знають.