Американська компанія Vyopta, що розробляє програмне забезпечення для цифрової співпраці в організаціях, виявила залежність між утриманням співробітників і активністю їхніх камер під час онлайн-зустрічей.
Дослідження, яке проводилося протягом перших кварталів у 2022 та 2023 роках, охопило 450 000 співробітників та дані 40 мільйонів зустрічей у всьому світі.
Згідно зі звітом, працівники, які залишили свою організацію протягом року після дослідження, вмикали камери лише під час 18,4% зустрічей у невеликих групах, тоді як співробітники, що залишилися, були присутні з відео на 32,5% таких зустрічей.
Читайте також: Як здійснити важливий відеодзвінок і не облажатися
Крім того, 9,6% співробітників, які звільнилися протягом року, під час нарад вимикали мікрофони, як порівняти з 7,1% тих, хто залишився. Іншими словами, ті, хто йшов, зазвичай були менше залучені до обговорень.
Зустрічі викликають стрес у працівників: як це змінити
Попри те, що компанії все частіше вимагають повернення до офісів, зараз працівники мають більше віртуальних зустрічей, ніж під час пандемії. Згідно з дослідженням Vyopta, у 2023 році співробітники відвідували в середньому 10,1 віртуальних зустрічей на тиждень проти 8,3 зустрічей на тиждень у 2021 році.
У звіті також йдеться про те, що моніторинг даних про ввімкнені камери може допомогти роботодавцям краще зрозуміти рівень втоми своїх співробітників на зустрічах. Але співробітники мають бути певні, що ці дані збираються анонімно, адже результатом цього має стати підвищення ефективності та результативності зустрічей, а не відстеження окремих співробітників.
Читайте також: На зв’язку: як етично спілкуватися з колегами в онлайні
Майк Толлівер, директор з управління продуктами у Vyopta, вважає, що компаніям необхідно докласти спільних зусиль та створити ефективну культуру віртуальних зустрічей.
«Ви маєте визнати, що [відеодзвінок] — це не просто заміна особистої зустрічі. Це інше місце її проведення, — каже Толлівер. — Ставтеся до цього відповідно, зрозумійте відмінності та переконайтеся, що світ, у якому ми працюємо, працює на нас».
Експерти також роблять висновок, що компанії будь-якого розміру виграють, якщо мінімізують непотрібні зустрічі та дадуть співробітникам більше безперервного часу протягом робочого дня, щоб зосередитися. А коли зустрічі все ж потрібні, у них мають бути чітко визначені цілі.
«Якщо працівники сидять на нарадах і просто ненавидять кожну хвилину, це має вирішальне значення для їхньої задоволеності», — каже Толлівер. Зрештою, за його словами, хороша культура зустрічей є частиною хорошої корпоративної культури, і це може бути конкурентною перевагою організації серед інших.
Крута робота вже чекає!
Знайдіть вакансію до душі — у нас є з чого обрати 😉
Вакансії
Дякуємо!
Тепер редактори знають.