Одна з найбільших ІТ-компаній в країні — EPAM Україна — проаналізувала інформацію про близько 10 тисяч своїх фахівців: який рівень освіти мають та де навчалися. Ділимося з вами результатами.
Айтівці здебільшого мають вищу освіту
Більшість айтівців мають закінчену вищу освіту, а 4% опитаних — ще продовжують навчання. Майже 7 із 10 спеціалістів мають диплом магістра, третина — бакалавра, 2% — здобули кандидата наук чи PhD.
Також дізналися, у яких вишах навчалися працівники: традиційно це університети великих міст, де проживає найбільша кількість спеціалістів — Київ, Львів, Харків. Також трапляються навчальні заклади Вінниці. Загалом 53% спеціалістів — це випускники 10 вишів.
Цікавий факт: перший диплом серед команди EPAM Україна було отримано в 1973 році. Він належить бізнес-аналітику з Києва, який співпрацює з компанією уже понад 16 років.
Взаємозв’язок між рівнем освіти та кар’єрним зростанням
Обов’язковою умовою роботи в ІТ є знання англійської мови. Наразі в опитаних бакалаврів і магістрів ситуація схожа: кожен третій знає мову на рівні В2. 41% фахівців мають рівень В1+, а найкращі знання в аспірантів: 21% досягли рівнів С1–С2.
«Вища освіта є важливим драйвером для професіоналізму IT-фахівців, — коментує результати дослідження керівник освітніх програм ЕРАМ Україна Денис Гриньов. — Якщо дослідити на дані нашої компанії, то можна побачити взаємозв’язок між отриманою освітою та кар’єрним зростанням. Так, серед спеціалістів рівня Junior магістратуру закінчили 58%, серед Senior — вже 69%, а у директорів цей показник становить 87%. Сподіваюсь, що ця інформація допоможе молодим талантам визначитися зі своїм освітнім треком та стане мотивацією для отримання фундаментальних знань».
Під час дослідження проаналізували агреговані дані 10 188 фахівців з внутрішніх систем ЕРАМ Україна, які станом на 1 березня 2024 року перебували на території України.
Шукаєте роботу?
Маємо десятки пропозицій від топових компаній з різних сфер. Для зручного пошуку користуйтеся фільтрами
Вакансії
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Чому ми втомлюємося від роботи та чи завжди звільнення — єдиний вихід?
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
В Україні хочуть створити аналог Upwork для айтівців
200 українок отримають до $8000 на розвиток власної справи
Шахраї розсилають фейкові пропозиції роботи від імені української IT-компанії