Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як працюють та скільки заробляють ІТ-фрилансери: дослідження

30.09.22 Новини Увійти в ІТ 2 хв читання

Німецька джоб-платформа для ІТ-спеціалістів Freelancermap провела опитування серед 2610 фрилансерів з різних країн, зокрема й з України. Дослідили середній рівень їхнього доходу й навантаження, шляхи пошуку клієнтів, а також основні переваги й недоліки самозайнятості. Ділимось результатами дослідження. 

Рівень доходів


Переважна більшість (68%) опитаних фрилансерів заробляють більш ніж 50 тис. доларів на рік. Середній дохід фрилансера на місяць становить близько $6 тис., а за годину — $96 у Північній Америці та Європі, і $53-54 в Азії, Південній Америці та Африці. 

61% респондентів зазначили, що у 2022 році пандемія вже не впливає на їхній заробіток, у той час як 28% досі мають нижчі доходи через пандемію, а 10% — не можуть оцінити вплив. 

Найбільше заробляють ІТ-фрилансери, що працюють у сфері транспорту та логістики. В першу п’ятірку також входять банківська, страхова, енергетична й аерокосмічна сфери. Найменше фрилансерам платять у медіа та туризмі.

Між доходами жінок та чоловіків існує суттєвий розрив: середній місячний дохід жінок становить 4 206 доларів, а чоловіків — 6 668 доларів.

66% респондентів стверджують, що задоволені своїми доходами, а 59% заявили, що заробляють більше, ніж їхні знайомі, які виконують ту ж саму роботу, працюючи на постійній роботі.

Організація роботи


71% опитаних працюють з дому, 36% обирають гібридний формат, 15% ходять в офіс до замовників і лише 5% відвідують коворкінги.

У середньому IT-фрилансери працюють 45 годин на тиждень і мають 25 днів відпустки на рік. 

При пошуку нових проєктів більшість фрилансерів віддають перевагу встановленню прямих професійних контактів (76%), порівняно з іншими засобами маркетингу, серед яких фриланс-платформи (73%), персональні сайти-візитівки (52%) та соцмережі (29%).

Переваги та недоліки фрилансу


До основних переваг самозайнятості респонденти віднесли незалежність (71%), свободу в прийнятті рішень (62%), можливість самому розпоряджатися власним часом (55%), різноманітність проєктів (49%) та віддалену роботу (43%).

Серед недоліків найчастіше називали необхідність щоразу зарекомендовувати себе, щоб отримати проєкт (50%), нестабільність доходу (44%), затримки в оплаті (37%), неоплачувану відпустку (36%) та потребу самому вести бухгалтерію (25%).

Завантажити повний звіт за результатами дослідження можна на сайті Freelancermap.

Тільки починаєте кар’єру і шукаєте корисні ресурси для початківців?

Підписуйтесь на наш телеграм-канал для тих, хто хоче легко і впевнено стартувати в кар’єрі Happy Monday. START.

до каналу

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.